
3. Przeglądanie grup na Facebooku
Łatwym sposobem na szybki kontakt z rekruterem jest przeglądanie branżowych grup na Facebooku. Przedstawiciele wielu branż chętnie zamieszczają informacje o otwartych rekrutacjach właśnie na takich grupach, a brak ograniczeń w serwisie Marka Zuckerberga sprawia, że możemy szybko zareagować i nawiązać kontakt z ogłoszeniodawcą, np. dopytać go o szczegóły oferty.

2. Przeglądanie ofert pracy na LinkedIn
LinkedIn zrzesza pracowników i pracodawców z całego świata. W przeciwieństwie do Twittera, który w Polsce cieszy się dużo mniejszą popularnością niż na Zachodzie, serwis często jest pierwszym miejscem wyboru dla rekrutera.
Dzięki odpowiednim filtrom szybko można sprawdzić, który kandydat ma wymagane umiejętności. Jesteśmy także w stanie wyszukiwać ich po hasłach kluczowych. Mało tego, niektórzy pracodawcy w ogóle nie zamieszczają informacji o wakatach w serwisach ogłoszeniowych, ale za

1. Szybkie odpowiadania na ogłoszenia online
Nadal cennym źródłem informacji na temat ofert pracy pozostają serwisy ogłoszeniowe, np. Pracuj.pl, infoPraca.pl, OLX czy Gumtree. W tego typu miejscach przeważnie można znaleźć oferty pracy dla pracowników niewykwalifikowanych i specjalistów.
Minusem aplikowania na dane stanowisko przez portal pracy jest duża konkurencja ze strony innych kandydatów. Trzeba się również śpieszyć, ponieważ rekruterzy często nie mają czasu, aby zapoznać się z dokumentami wszystkich kandydatów. Mogą otworzyć aplikacje nadesłane w pierwszej kolejności.