
Warunki finansowe
Jeśli pracodawca nie chce podawać widełek płacowych, warto jednak opisać wynagrodzenie, używając sformułowań np. w odniesieniu do średniej krajowej (poniżej/powyżej). Można dodać, iż warunki finansowe zostaną przedstawione na rozmowie rekrutacyjnej. Taka deklaracja podnosi wiarygodność i prestiż pracodawcy, a także zbliża firmę do standardów międzynarodowych.

Żart nie na miejscu
Czasem pojawiają się ogłoszenia, które być może sprawdziłyby się na facebookowej tablicy, ale nie w serwisie rekrutacyjnym. Osoby poszukujące pracy – zwłaszcza te, które szukają jej z perspektywy osoby niezatrudnionej – nie rozbawi żart w stylu „nie płacimy kokosów, ale na czas” albo użycie w kontekście wypłaty zdrobnionej formy „pieniążki”. Za pracę należą się bowiem pieniądze, a nie pieniążki.

Luźna forma
Żartobliwa, luźna forma dopuszczalna i coraz częściej używana jest często w sytuacji, gdy firma poszukuje osób w tzw. zawodach kreatywnych. Z jednej strony takie ogłoszenie może przyciągnąć zdolnych ludzi z poczuciem humoru, z drugiej trzeba mieć na względzie, że bezrobotny artysta-grafik, też potrafi stracić (najpewniej na jakiś czas) poczucie humoru.

Grobowa atmosfera
Decydując się na luźne ogłoszenie, należy zadać sobie pytanie, czy taka właśnie atmosfera panuje w firmie i czy osoba, która będzie rekrutować pracownika, też ma w sobie luz i dystans. Jeśli ogłoszenie będzie zabawne, a rozmowa kwalifikacyjna przypominać będzie stypę, warto się zastanowić czy eksperymentować z luźną formą w ogłoszeniu. Komunikaty wysyłane do potencjalnych pracowników muszą być spójne.