
ks. Jan Borkowski
Od 5 sierpnia 1978 r. do 1 lipca 1983 r.był wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. W tym czasie został niewinnie aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za udział w „zbiegowisku publicznym”. Był jednym z bohaterów Sierpnia '80.

ks. Krzysztof Gidziński
Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku-Chełmie, Świętej Rodziny w Gdyni-Grabówku, św. Michała Archanioła w Sopocie, św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku-Suchaninie, św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach, św. Stanisława BM w Gdańsku-Wrzeszczu, św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie, Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni-Obłużu.

ks. Michał Oksiuta
Michał Lucjan Oksiuta urodził się w Gdyni dnia 6 września 1957 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w dniu 16 czerwca 1983 r. z rąk biskupa Lecha Kaczmarka. Jako neoprezbiter został skierowany do parafii pw. św. Józefa przy kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku. 19 czerwca 1986 r. został skierowany jako wikariusz do parafii pw. św. Michała Archanioła w Sopocie.
1 lipca 1988 r. dekretem Biskupa Gdańskiego został ustanowiony diecezjalnym duszpasterzem akademickim i rozpoczął posługę przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu. Z dniem 9 lutego 2003 r. został ustanowiony proboszczem w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni-Redłowie. 28 maja 2017 r. metropolita gdański mianował ks. Michała proboszczem parafii pw. św. Rocha w Rewie. W czasie swojej posługi kapłańskiej został także mianowany kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej Gdańskiej przy Kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego, a także otrzymał tytuł prałata. Ponadto w latach 2009-2014 pełnił urząd Dziekana dekanatu Gdynia Orłowo.

prof. dr hab. inż. Grażyna Grelowska
Pani Profesor Grelowska, wybitny międzynarodowy autorytet w dziedzinie akustyki podwodnej, cieszyła się wielkim szacunkiem oraz uznaniem środowisk naukowych i akademickich. Organizowała liczne konferencje o zasięgu międzynarodowym i krajowym. Przez wiele lat była członkiem, a ostatnio przewodniczącą Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk. Ponadto była przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Akustycznego. Była członkiem International Commission for Acoustics oraz Komitetu Badań Morza PAN. Pełniła ważne funkcje w szkolnictwie wyższym: była prorektorem ds. nauki w Akademii Marynarki Wojennej, dyrektorem Instytutu Hydroakustyki AMW, kierownikiem Katedry Hydromechaniki i Hydroakustyki Politechniki Gdańskiej, członkiem Senatu Akademii Marynarki Wojennej oraz szeregu rad naukowych uczelni i instytutów. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 15 września 2017 r., otrzymała tytuł naukowy Profesora Nauk Technicznych. Osiągnięcia naukowe Pani Profesor dotyczą różnorodnych zastosowań metod akustycznych w badaniach środowiska morskiego, a obszar jej działalności obejmuje m.in. prace dla potrzeb marynarki wojennej, marynarki handlowej i ochrony środowiska.