
prof. Krzysztof Szałucki
Z gdyńskim samorządem prof. Krzysztof Szałucki związał się jeszcze za czasów rządów w mieście śp. prezydent Franciszki Cegielskiej, w 1990 roku. Pełnił przez dwa lata funkcję jej pełnomocnika ds. komunikacji miejskiej. Efektem tej współpracy było opracowanie koncepcji i wdrożenia programu restrukturyzacji publicznego transportu zbiorowego, nie tylko Gdyni, ale także w Sopocie, Rumi, Redzie, Wejherowie i Żukowie.
W latach 1992-2004 Krzysztof Szałucki był zastępcą dyrektora gdyńskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej i prawą ręką prof. Olgierda Wyszomirskiego, swojego kolegi z Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Rok później został skarbnikiem Gdyni. Funkcję tę sprawował aż do ubiegłego roku, kiedy przeszedł na emeryturę.

Aleksandra Joskowska-Turbak (trzecia od lewej)
Aleksandra Joskowska-Turbak była radną Gdyni w latach 1990-1998. W pierwszej kadencji startowała z list Komitetu Obywatelskiego z Chyloni, w drugiej – z Komitetu Porozumienie Samorządność-Unia Wolności z okręgu Leszczynki, Grabówek i Działki Leśne.
Aleksandra Joskowska-Turbak urodziła się w 1938 roku. Była lekarką, specjalistką chorób wewnętrznych. W Radzie Miasta szczególnie angażowała się w prace Komisji Zdrowia i w szeroko wówczas omawianą reformę służby zdrowia.

Dariusz Raczyński
Były piłkarz Arki Gdynia, w której rozegrał dwa sezony, awansował z nią do I ligi i zakończył karierę.

Janusza Kupcewicza
Najwybitniejszy piłkarz w historii Arki Gdynia. Wybrany został przez kibiców zawodnikiem 90-lecia żółto-niebieskich. Z Arką Gdynia zdobył w 1979 roku Puchar Polski. Grał w ekstraklasie w jej najznakomitszych latach. Był także reprezentantem Polski, pierwszym w dziejach "jedenastki" z Ejsmonda. Przepięknym golem z rzutu wolnego podczas Mundialu w Hiszpanii w 1982 roku w starciu przeciwko Francji przesądził o zdobyciu ostatniego w historii naszej reprezentacji, medalu mistrzostw świata.