
Rzeźby to jedna z podstawowych dekoracji ogrodowych, a jednocześnie najbardziej zróżnicowana grupa
Decydując się na rzeźby ogrodowe mamy do dyspozycji i figurki stylizowane na klasyczne rzeźby, i zabawne rzeźby zwierząt, i całkiem nowoczesne formy. Klasyczne krasnale ogrodowe, postacie z doniczek, czy rzeźby rodem z ogrodów Dalekiego Wschodu. Drewniane, kamienne, metalowe, betonowe. Do wyboru, do koloru.

Ozdobami, czy figurkami możemy się bawić. Grupa "ogrodników" w paprociach to fajny pomysł na ustawienie ogrodowych rzeźb
Wybierając ogrodowe rzeźby, skupmy się na dopasowaniu ich do stylu domu i ogrodu. Zastanówmy się też, czy nasz ogród ma mieć "poważny" i elegancki charakter, czy może będą dokazywać w nim dzieci, albo my sami lubimy jakiś element zabawy i humoru w aranżacji ogrodu. Jeśli stawiamy na elegancję, wybierzmy klasyczne lub nowoczesne rzeźby, a jeśli nasz ogród ma być bardziej swobodną przestrzenią, nie bójmy się kolorowych figurek, czy postaci zwierząt.

Rzeźba ogrodowa w klasycznym stylu
Zadbajmy o odpowiednią ekspozycję rzeź. Jeśli zdecydujemy się na klasyczną rzeźbę, możemy ustawić ją np. w centralnym punkcie, na postumencie. Ale Jeśli zdecydujemy się na klasyczną rzeźbę, możemy ją wyeksponować w centralnym punkcie ogrodu lub romantycznie ustawić z zacisznym kątku.

Taka rzeźba jest idealna do ogrodu w stylu japońskim
Rzeźby ogrodowe pięknie też wyglądają jakby mimochodem wkomponowane w ogród – ustawione na trawniku, czy między kwiatami. Czasem rzeźby mogą stworzyć dodatkową „akcję” – żaba skakać do wody, sarenka skubać kwiatki, czy grupa ceramicznych postaci spotkać się plotki w naszych paprociach. Nie bójmy się korzystać z wyobraźni i fantazji.