
Ligota
Historyzujący pałac, o cechach neogotyku angielskiego, w otoczeniu parku krajobrazowego w Ligocie w gminie Góra. Powstał w 1869 r. Trzy lata później, w tej samej stylistyce wybudowano obok tzw. dom stangreta. Zachowane na elewacji pałacu kartusze herbowe upamiętniają rody ówczesnych właścicieli von Röder i von Busche-Ippenburg.

Wiśniowa
Malowniczy pałac w Wiśniowej niedaleko Świdnicy powstał jeszcze w okresie renesansu, jednak to późniejsza rozbudowa w stylu neorenesansu francuskiego za czasów rodu Zeidlitz und Leipe nadała rezydencji charakterystycznych cech architektonicznych, dzięki czemu pałac zachwyca do dziś. Dodatkowo pod koniec XIX w. rozczłonkowana bryła z licznymi wieżyczkami, szczytami, ryzalitami i balkonami została wzbogacona o historyzujące skrzydło.

Dalborowice
Zespół pałacowo-folwarczny z parkiem powstał w II połowie XIX wieku jako jeden z dwóch zespołów dworskich w Dalborowicach w powiecie Oleśnickim. Pałac w otoczeniu parku krajobrazowego wybudowany został na zlecenie Alberta Rusche i stanowi przykład eklektycznej budowli, która łączy w sobie cechy architektury klasycyzującej, neomanierystycznej i neogotyckiej. Obok znajduje się zespół folwarczny zgrupowany wokół prostokątnego dziedzińca.

Ślubów
Urokliwy pałac w Ślubowie w powiecie górowskim. Z końca XVIII w. wyróżnia się ciekawą rozczłonkowaną bryłą z dwoma narożnymi alkierzami przykrytymi dachami łamanymi. Na osi głównej elewacji frontowej ryzalit z gankiem w parterze i zwieńczeniem w formie naczółka ze spływami wolutowymi. W elewacji ogrodowej lukarna z podobnym szczytem wolutowym akcentuje oś główną pałacu poprzedzonego tarasem. Pałac usytuowany jest w krajobrazowym parku i stanowi część większego zespołu pałacowo-folwarcznego.