
Belgia
Spadkami w liczbie nowych przypadków COVID-19 długo nie nacieszyli się także Belgowie, u których w ostatnich trzech tygodniach liczba nowych zakażeń ponownie zaczęła iść w górę. Sytuacja nie jest jeszcze dramatyczna, ale wybierając się do Belgii trzeba jednak mieć na uwadze, że wariant Delta wziął już tam porządny rozbieg. Jeśli możesz jeszcze zmienić plany wyjazdowe, bezpieczniej będzie to zrobić.

Francja
Podobnie jak inne europejskie kraje, również Francja od trzech tygodniu zmaga się ze wzrostem nowych zakażeń, za który odpowiada oczywiście wariant Delta. W ciągu czterech tygodni liczba nowych przypadków COVID-19 wzrosła ponad czterokrotnie, ale obecnie najbardziej gwałtowne wzrosty dotyczą południa kraju oraz Paryża. W pozostałych częściach Francji jest (jeszcze) w miarę spokojnie.

Chorwacja
Liczba nowych zakażeń koronawirusem na Chorwacji w ostatnich tygodniach rośnie, choć w porównaniu do innych państw – jeszcze nieznacznie. Mimo tego ECDC oznaczyło na swojej mapie Chorwację kolorem żółtym (oznaczenia są przyznawane na podstawie wskaźnika pozytywnych wyników testu oraz zgłoszeń z 14 dni). Spodziewane jest raczej, że liczba nowych zakażeń na Chorwacji będzie jeszcze bardziej rosnąć, z uwagi na to, że jest to popularny kraj wśród turystów, a do niedawna można było wjechać do niego bez paszportu covidowego.

Południe Finlandii, północ Szwecji, okolice Oslo
Choć, patrząc w statystyki krajowe, w Szwecji i Norwegii obecna sytuacja wydaje się być stabilna i jedynie w Finlandii można mówić już o kolejnej fali pandemii, to jednak bliższe spojrzenie na te kraje pokazuje, że niektóre miejsca w nich lepiej obecnie omijać. W Norwegii takim rejonem są okolice Oslo, a w Szwecji – północna część kraju. W Finlandii z kolei najgorsza sytuacja jest na południu.