
Szaniawski Klemens „Junosza”
Powieściopisarz i nowelista. Autor powieści z życia małych miasteczek, przedmieść warszawskich, a zwłaszcza środowisk żydowskich oraz licznych przekładów i opowiadań.

Laśkiewicz Teofil
Inżynier technolog, od 1900 roku współwłaściciel Zakładów Mechanicznych E. Plage i T. Laśkiewicz wpływając na ich rozwój. Zakłady produkowały kotły parowe, urządzenia dla gorzelni, cukrowni, browarów. Po I Wojnie Światowej uruchomiono dział lotniczy i budowano samoloty wojskowe, pasażerskie, sportowe i szkolne. Była to pierwsza w Polsce wytwórnia lotnicza.

Kunicki Władysław
Urodzony na Wołyniu, po ukończeniu studiów w Petersburgu, wraca do Polski podejmując pracę w Zagłębiu Dąbrowskim. W 1902 r. zesłany na Sybir. Po powrocie z zesłania w 1907 r. osiadł w Lublinie i podjął pracę nauczyciela matematyki w szkole handlowej, a od 1911 r. został jej dyrektorem. Za własne pieniądze kupuje dwa budynki przy ul. Narutowicza przeznaczając je na siedzibę szkoły. Czynny członek Towarzystwa „Światło”. W 1917 r. wybrany do Rady Miejskiej, w latach 1919-27 był wiceprezesem a następnie prezesem Rady.

Czechowicz Stanisław
Legionista, profesor Gimnazjum im. Arciszowej, brat poety Józefa, którego grób znajduje się na cmentarzu wojskowym w kwaterze żołnierzy września 1939 r.