
Likwidują kolejny, duży sklep Tesco we Wrocławiu. Jest decyzja
Tesco sprzedało pięć sklepów w Polsce: to placówki w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Dodatkowo sieć zdecydowała o zamknięciu sklepu w Gliwicach - informuje portal DlaHandlu.pl. Który tym razem sklep czeka likwidacja we Wrocławiu?
CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

Pięć na sprzedaż, jeden do likwidacji
Związkowcy z sieci Tesco zostali poinformowani, że pięć sklepów formatu hipermarket zostanie sprzedanych plus jeden sklep zostanie zamknięty. Sprzedane zostaną sklepy Tesco w następujących lokalizacjach:
* Wrocław ul. Długa,
* Warszawa ul. Stalowa,
* Kraków ul. Wielicka,
* Gdańsk ul. Cienista oraz
* Lublin.
Ponadto sieć zamknie hipermarket w Gliwicach. Będzie to piąte zamknięcie w ostatnim czasie.
Co dalej ze sklepem Tesco przy ulicy Długiej?

Kolejny po Tesco w Marino
Sklep Tesco przy ulicy Długiej działał od wielu lat i znany był z tego, że zakupy można tam było zrobić nawet w środku nocy. Hipermarket był otwarty w systemie 7/24 h.
Na razie nie znamy bliższych szczegółów sprzedaży i nie wiemy kto zastąpi Tesco w budynku przy ulicy Długiej.
Przypomnijmy, że to nie pierwsze zamknięcie sklepu tej sieci we Wrocławiu. W 2018 roku zamknięto Tesco w centrum handlowym Marino. Część dawnej powierzchni Tesco zajęła tam Biedronka Premium. Czy podobnie będzie na Długiej? Na razie za wcześniej na odpowiedź.
Dlaczego Tesco zamyka sklepy w Polsce? Czytaj na kolejnym slajdzie.

Skąd decyzje o zamykaniu sklepów?
Tesco tłumaczy swoje decyzje o zamykaniu konkretnych sklepów dbałością o rentowność (na zdjęciu zamknięte Tesco w Wałbrzychu).
Skąd decyzja o zamknięciu? Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, komentuje: - By być firmą bardziej efektywną i perspektywiczną dla naszych klientów i pracowników, musimy niekiedy podejmować trudne decyzje o zamknięciu sklepów przynoszących straty.
W zeszłym roku - już gdy zaczęło się zamykanie sklepów - Tesco podało wyniki za rok finansowy 2017/18, informując m.in. o podwojeniu zyskowności w regionie Europy Środkowej. - Każda zmiana, którą wprowadzamy, w tym również zamykanie nierentownych sklepów, poprzedzona jest szczegółową analizą i całościowym spojrzeniem na dochodowość biznesu - dodaje Martin Behan.