
21. Grażyna Kulczyk
Majątek: 850mln zł
Zmiana w %: wzrost o 46,5%
Miejsce na liście "Forbes" w roku ubiegłym: -
Od kilku lat jest najbogatsza Polką, a prywatnie kolekcjonerka i mecenas sztuki.
Duża część jej kariery jest związana ze spółkami, jakie przejmował mąż Jan Kulczyk (np. Kompania Piwowarska SA, Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta, Rafineria Trzebinia, Škoda Auto Polska). Do rozwodu z Janem Kulczykiem doszło w 2005 w Londynie.
Każdy z jej projektów jest wyznaczany w 50% przez sztukę i 50% przez inny pierwiastek, zależnie od specyfiki przedsięwzięcia (np. handel, biznes). Kluczowymi z jej przedsięwzięć są: Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu i Blow Up Hall 50 50.

24. Henryk Stokłosa z rodziną
Majątek: 780 mln zł
Zmiana w %: -
Miejsce na liście "Forbes" w roku ubiegłym: 22.
Przedsiębiorca i polityk. W latach 1989–2005 senator I, II, III, IV i V kadencji, a w 2011 senator VII kadencji.
Prowadzi zespół firm obejmujących głównie różne przetwórnie przemysłu rolno-spożywczego, ale także lokalną prasę oraz sieci handlowe ("Stokłosa" i "Stogrosz").
Stworzył rolniczo-produkcyjne imperium w którego skład wchodzi: Zakład Rolniczo-Przemysłowy Farmutil HS, Zakłady Drobiarskie Koziegłowy oraz Zakłady Mięsne Łmeat-Łuków. Wkroczył też na rynek karmy dla psów i kotów.

25. Aleksander Gudzowaty
Majątek: 770 mln zł
Zmiana w %: wzrost o 4%
Miejsce na liście "Forbes" w roku ubiegłym: 25.
Prezes Bartimpeksu.
Do majątku doszedł w latach 90 XX wieku na handlu barterowym, kupując od rosyjskiego Gazpromu gaz ziemny dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w zamian za żywność i artykuły przemysłowe.
Pod koniec lat 90. Gudzowaty znalazł się w ostrym konflikcie zarówno ze stroną polską (reprezentowaną wówczas przez rząd Jerzego Buzka), jak i Gazpromem, którego nowe władze z nadania Putina nie wywiązywały się z zawartych przez stary zarząd umów i starały się zmusić Gudzowatego do rezygnacji z handlu gazem.

41. Sobiesław Zasada
Majątek: 495 mln zł
Zmiana w %: wzrost o 7,1%
Miejsce na liście "Forbes" w roku ubiegłym: 37.
Dawniej znany kierowca rajdowy, trzykrotny mistrz Europy i jedenastokrotny mistrz Polski.
W biznesie zaczynał w latach 60. od małego warsztatu samochodowego. Później był właścicielem firm polonijnych, które produkowały głównie sprzęt elektroniczny.
Od 1991 r. współpracuje z firmą Mercedes, a od 1996 r. był jego generalnym przedstawicielem w Polsce.
Założył również spółkę Sobiesław Zasada Centrum. Kontroluje fabryki samochodów ciężarowych i autobusów ZS Jelcz SA, Autosan SA, firmę ZPTS-PZL Mielec z branży tworzyw sztucznych, a także firmy handlowo-usługowe, transportowe i finansowe