
W których dużych polskich miasta kierowcom żyje się najłatwiej?
Szybkość dojazdu z jednego miejsca w drugie, możliwość zaparkowania samochodu, mało kolizji na ulicach i niewielkie korki. To jedne z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przyjazność miasta dla kierowców. Takie zestawienie przygotowała firma Neptis (dostawca usług informatycznych dla kierowców) pozyskując informacje m.in. od urzędów miast, yanosik.pl czy oponeo. Oto miasta powyżej 300 tys. mieszkańców, które uzyskały najlepsze i najgorsze miejsca.
Zobaczcie w naszej galerii - możecie się po niej poruszać przy pomocy strzałek na klawiaturze lub przycisków obok zdjęć

1. LUBLIN - 43 pkt
Lublin był w czołówce (zaraz za Warszawą) jeśli chodzi o średnią prędkość poruszania się po mieście. I to zarówno w centrum miasta, jak i poza centrum. Lublin był również na podium jeśli chodzi o ceny parkowania w płatnej strefie. To miasto jest też zdecydowanym i bezapelacyjnym liderem jeśli chodzi o ceny ubezpieczenia OC. Z miast powyżej 300 tys. mieszkańców są one najniższe.

2. SZCZECIN - 40 pkt.
Szczecin jest w połowie stawki jeśli chodzi o ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za to zdecydowanie lideruje jeśli chodzi o średnie ceny najpopularniejszej benzyny 95 - 4,44 zł za litr.

3. BYDGOSZCZ - 37 pkt
W Bydgoszczy mamy jedne z wyższych cen paliw w Polsce - 4,57 zł za litr, za to opłaty parkingowe są bardzo niskie w porównaniu z innymi miastami, a jeździ się po ulicach stosunkowo szybko.