
3. Aleksandar Vuković - 242 mecze
Kluby: Legia Warszawa (166), Korona Kielce (76)
Lata gry: 2001-2013
Narodowość: Serbia
Latem 2001 roku ówczesny trener Legii, Dragomir Okuka, sięgnął po młodego Serba, co okazało się jedną z najlepszych decyzji transferowych tamtych lat. "Vuko" dość opornie wchodził do drużyny, która była krytykowana za zbyt dużą liczbę obcokrajowców, ale ostatecznie sezon 2001/02 Legia zakończyła mistrzostwem kraju. Po objęciu drużyny przez Jana Urbana, Vuković otrzymał opaskę kapitana, ale rok później zadeklarował odejście z Legii. Na zatrudnienie mógł jeszcze liczyć w Koronie Kielce. 15 kwietnia 2013 roku zakończył karierę piłkarską, ale to otworzyło mu tylko furtkę do pracy w roli trenera. Był asystentem w Koronie i Legii. W Warszawie już dwukrotnie był tymczasowym pierwszym szkoleniowcem - ostatnio w sierpniu, gdy pożegnano Deana Klafuricia. W końcu dostał kredyt zaufania i od sezonu 2019/20 jest pierwszym trenerem na stałe. Obecnie jego Legia jest liderem w tabeli.

2. Pavol Stano - 243 mecze
Kluby: Polonia Bytom (17), Jagiellonia Białystok (43), Korona Kielce (123), Podbeskidzie Bielsko-Biała (26), Termalica Bruk-Bet Nieciecza (26)
Lata gry: 2007-2016
Narodowość: Słowacja
O jedno spotkanie więcej od Vukovicia ma Pavol Stano, który grał aż dla sześciu polskich klubów. Jako środkowy obrońca bardzo często był głównym filarem zespołu, na którym opierała się reszta drużyny. Najbardziej ze wszystkich szkoleniowców doceniał go Leszek Ojrzyński, u którego Stano grał aż w 84 spotkaniach. Jako zawodnik tylko raz doczekał się zdobycia trofeum - w 2010 roku wygrał z Jagiellonią Puchar Polski. Stano jest strzelcem pierwszego gola dla Termaliki w Ekstraklasie. Dokonał tego w swoim debiucie.
Swoich sił próbował jako trener. Prowadził zespół MSK Żiliny, który w dobie koronawirusa nie był w stanie poradzić sobie z kosztami i ogłosił upadłość.

1. Miroslav Radović** - 276 meczów
Kluby: Legia Warszawa
Lata gry: 2006-2019
Narodowość: Serbia
Absolutny rekordzista w naszej lidze. Radović dołączył do Legii w 2006 roku i grał w niej nieprzerwanie przez dziewięć lat. W tym czasie dał się poznać jako piłkarz o świetnej technice. Radović znany jest z indywidualności i potrafi dryblować, a pojedynki 1 na 1 to dla niego chleb powszedni. Poza tym bardzo dużo daje drużynie, o czym świadczą świetne statystyki. Z warszawskim zespołem Radović zdobył cztery mistrzostwa Polski i sześć Pucharów Polski.
Jego nieprzewidywalny charakter sprawił, że kilka razy rozstawał się z Legią. Najgłośniejszy był zdecydowanie transfer do Chin, do których Rado wyruszył tuż przed dwumeczem z Ajaksem Amsterdam w 1/16 Ligi Europy. Gdyby zdecydował się zostać w Polsce, dziś miałby o co najmniej 100 występów więcej na koncie.
** - zawodnik grający poza Ekstraklasą

Piłkarze, którzy mają szansę dołączyć do tego zestawienia: Michal Papadopulos (199), Inaki Astiz (195), Taras Romanczuk (184), Robert Pich (181), Michal Pesković (177), Gerard Badia (172)