
DR MONIKA GRĄCKA
Uniwersytet Warszawski
| Nauczyciel Akademicki Roku |
Czym jest dla Pani udział w plebiscycie Nauczyciel na Medal?
Wielkim wyróżnieniem, nominację traktuję, jako jeden z największych moich sukcesów zawodowych.
Czy zaskoczyło Panią to, że została Pani zgłoszona do plebiscytu?
Oczywiście, pracuję na Uniwersytecie od zawsze i nigdy nie oczekiwałam podobnych wyróżnień, chociaż teraz z perspektywy muszę przyznać, że jest to niezmiernie miłe.
Dlaczego wybrała Pani zawód nauczyciela akademickiego?
Nauczycielem chciałam zostać od dziecka, nie rozważałam innej możliwości, a dlaczego akademickim? Po studiach zaproponowano mi asystenturę i tak się zaczęło...
Co Pani lubi w swojej codziennej pracy?
Zaangażowanie studentów na zajęciach i ich uśmiech.
Jakimi cechami powinien się charakteryzować Nauczyciel na Medal?
Powinien przede wszystkim szanować ludzi i z pasją wykonywać swoją pracę.
Co daje Pani największą satysfakcję w pracy?
Najprzyjemniejsze są te chwile, kiedy słyszę od swoich byłych studentów, że nawet po latach miło wspominają naszą „współpracę”.
Czytaj więcej o plebiscycie:NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 | Głosuj na najlepszych nauczycieli w Warszawie

DR KRZYSZTOF CELUCH
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji
| Nauczyciel Akademicki Roku |
Czym jest dla Pana udział w plebiscycie Nauczyciel na Medal?
Nagrodą za ponad 12-letnią pracę na rzecz kreowania przyszłych liderów. Udział w plebiscycie to wyróżnienie, ale i po prostu przyjemność.
Czy zaskoczyło Pana, to że został pan zgłoszony do plebiscytu?
O plebiscycie słyszałem, ale nie znałem szczegółów. Nominacje dostałem od absolwentów – tym bardziej ona mnie cieszy. To na pewno miłe zaskoczenie, ale dowód, że warto inwestować w młode talenty. One wiedzą o kim mówię i na pewno zawsze postaram się je wspierać. Warto działać razem!
Dlaczego wybrał Pan zawód nauczyciela akademickiego?
Uwielbiam pomagać i zmieniać świat. Nauczyciel akademicki ma ten przywilej, żeby to robić. Lubię się uczyć i dzielić wiedzą. A ponad wszystko doceniam połączenie merytoryki i kreatywności.
Co Pan lubi najbardziej w swojej codziennej pracy?
Elastyczność, kreatywność i wyzwania. Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji daje mi możliwość na realizację pasji, czyli prowadzenie kierunku „zarządzanie wydarzeniami” oraz prowadzenia projektów z otoczeniem biznesowym. Wyzwaniem jest edukacja na potrzeby branży. To lubię najbardziej.
Jakie Pana zdaniem cechy powinien posiadać Nauczyciel na Medal?
Powinien łączyć merytorykę i kreatywność. Skupić się na przekazywaniu wiedzy w dostępny dla studenta sposób, ale pamiętać o realnym świecie. Medal, czyli wyjątkowy! Powinien dawać od siebie więcej, wyszukiwać liderów i pokazywać im drogę w świecie biznesu.
Co daje Panu największą satysfakcję w pracy?
Kreowanie przyszłych liderów, tworzenie nowych projektów i kawy z absolwentami, którzy mówią „mam pracę – dziękuję”.
Czytaj więcej o plebiscycie:NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 | Głosuj na najlepszych nauczycieli w Warszawie

BOŻENA BETLEY-SIERADZKA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Śródmieście
| Nauczyciel Szkoły Ponadpodstawowej (ponadgimnazjalnej) |
Czym jest dla Pani udział w plebiscycie Nauczyciel na Medal?
Nieoczekiwanym wyróżnieniem.
Czy zaskoczyło Panią, to że została Pani zgłoszona do plebiscytu?
Jak najbardziej.
Dlaczego wybrała Pani zawód nauczyciela?
Lubię pracę z utalentowaną muzycznie młodzieżą.
Co Pani lubi w swojej codziennej pracy?
Obserwowanie i rozwijanie talentów muzycznych drzemiących w młodych ludziach.
Jakimi cechami powinien się charakteryzować Nauczyciel na Medal?
Empatią, pracowitością, dyscypliną, sumiennością i cierpliwością.
Co danie Pani największą satysfakcję w pracy?
Sukcesy odnoszone przez moich uczniów.
Czytaj więcej o plebiscycie:NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 | Głosuj na najlepszych nauczycieli w Warszawie

GABRIEL MANIA
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa, Śródmieście
| Nauczyciel Klas 4-8 i Gimnazjum |
Czym jest dla Pana udział w plebiscycie Nauczyciel na Medal?
Udział w takim plebiscycie jest dla mnie największą nagrodą, którą mogłem otrzymać od moich uczniów. Sądzę, że nominacja do tytułu "Nauczyciel na Medal 2018" sama w sobie jest już nobilitująca.
Czy zaskoczyło Pana, to że została Pan zgłoszony do plebiscytu?
Myślę, że każdy przejaw sympatii ze strony uczniów i ich rodziców jest miłym zaskoczeniem. Takie zgłoszenie sprawia, że chcemy pracować jeszcze bardziej sumiennie, jeszcze bardziej rzetelnie, po prostu z pasją!
Sądzę, że dobry nauczyciel to ten, który potrafi pociągnąć za sobą ucznia - pociągnąć w stronę osiągnięcia sukcesu edukacyjnego.
Dlaczego wybrał Pan pracę w zawodzie nauczyciela?
Już od małego wiedziałem, co chcę robić w przyszłości. Zawsze otaczało mnie mnóstwo przyjaciół i znajomych, którzy stali się pierwszymi świadkami narodzin mojego powołania.
Tak traktuję ten zawód - jako powołanie, misję i nieustanne poświęcenie dla drugiego człowieka.
Co Pan lubi w swojej codziennej pracy?
Mógłbym tutaj wymieniać godzinami. Uwielbiam poranki, gdy przed godziną siódmą jestem w pokoju nauczycielskim i przeglądam materiały, które będę mógł wykorzystać w czasie lekcji. Cenię sobie moje szkoły - uczę w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1.
W mojej macierzystej placówce (szkoła baletowa) uczę we wszystkich trzech poziomach kształcenia, dzięki życzliwości Pani Dyrektor Adrianny Szmyt i Lidii Dudzińskiej-Furgo mogę przygotowywać szkolne spektakle teatralne i realizować pasje moich uczniów m.in. biorąc aktywny udział w konkursach przedmiotowych czy projektach międzyszkolnych.
Zapału do pracy nauczyły mnie mama i babcia, które od dziecka pokazywały, co należy robić, aby ciągle być lepszym w swoim fachu.
Jakimi cechami powinien się charakteryzować Nauczyciel na Medal?
Ktoś kiedyś powiedział, że nauczyciel to najważniejszy zawód świata, gdyż każdy z uczących jest odpowiedzialny za kształtowanie drugiego człowieka - jego wrażliwości, poczucia własnej wartości i umiejętności zdobywania wiedzy.
Myślę, że Nauczyciel na Medal winien być po prostu sobą - nie powinien udawać kogoś, kim nie jest (uczniowie od razu wyczują pewną sztuczność - pozę). Nauczyciel na Medal to mistrz w swoim fachu, ale także ostoja człowieczeństwa, pewnych norm i wzorców, które dzisiaj w społeczeństwie niejednokrotnie tracą wartość.
Nauczyciel na Medal to po prostu mądry autorytet.
Co daje Panu największą satysfakcję w pracy?
Praca to całe moje życie, wypełnia i organizuje każdą wolną chwilę - bardzo lubię środowisko, w którym pracuję - cenię sobie moich kolegów nauczycieli, szanuję pracowników administracji i obsługi, chętnie spieszę z pomocą moim wychowankom, zawsze dostrzegam drugiego człowieka obok mnie. Satysfakcję czerpię z pracy, która daje dużego pozytywnego kopa do dalszego działania i rozwoju.
Zaznaczę, że Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Romana Turczynowicza w Warszawie to miejsce, w którym zacząłem pracę od razu po studiach - środowisko, gdzie pasja, zaangażowanie czy poświęcenie łączą się z miłością do sztuki. Tę pasję chcę rozwinąć u moich uczniów, którzy zawsze wspierani są przez dyrekcję i rodziców.
Czytaj więcej o plebiscycie:NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 | Głosuj na najlepszych nauczycieli w Warszawie