
DAVID ROCKEFELLER (1915-2017)
Zmarł 20 marca 2017 roku. Miał 101 lat.
Amerykański przemysłowiec, zwany był „królem nafty”. Jego majątek w momencie śmierci szacowano na około 3 mld dolarów, ale ze względu na strukturę aktywów kontrolowanych przez fundusze Rockefeller Brothers Fund i Fundację Rockefellera prawdziwa wartość jest nieznana. Jeden z pomysłodawców utworzenia kompleksu World Trade Center w Nowym Jorku. Zmarł we śnie z powodu niewydolności serca.

PAWEŁ ZARZECZNY (1961-2017)
Zmarł 25 marca 2017 roku. Miał 56 lat.
„Odszedł ostatni kolorowy ptak dziennikarstwa sportowego” - napisał Janusz Basałaj i nie sposób nie przyznać mu racji. 25 marca 2017 roku skończyła się pewna epoka w polskim dziennikarstwie.
Zaczynał w tygodniku „Piłka Nożna”. Pisał także dla „Nowego Światu”, „Super Expressu”, „Faktu” i „Dziennika”. Swoje artykuły i felietony publikował również w "Polska The Times", „Gazecie Wyborczej”, tygodniku „Wprost”, „Najwyższym Czasie”, „Futbol News”, „Magazynie Futbol”, „Tygodniku Kibica”, "Uważam Rze" a także na portalach internetowych takich jak „Wirtualna Polska”, „Onet”, „Interia” czy "Weszło". Pracował w redakcjach sportowych TVP Polonia, TVP, TVP Sport, Polsatu, Wizji Sport, Radio Zet.
„Zawsze byłem najlepszy” - to tytuł jego książki, ale i podsumowanie jego twórczości i życia. Życia bogatego w sukcesy, chwile, gdy był na szczycie, ale również w ogromne tragedie, jak zabójstwo jego matki przez ojca, problemy z alkoholem czy poważne choroby, które w końcu doprowadziły do śmierci.
Jedni go uwielbiali, innych denerwował, ale nikt nie mógł przejść obok tekstów Pawła (publikowanych również na naszych łamach) obojętnie. Wszędzie, gdzie się pojawiał, natychmiast skupiał na sobie całą uwagę. I zawsze miał gotową odpowiedź na każde pytanie.
Sam o sobie mówił, że był megalomanem. Ale jednocześnie zawsze wstawiał się za słabszymi. Był człowiekiem tak pełnym sprzeczności, jak to tylko możliwe.
Pogrzeb Zarzecznego na warszawskim cmentarzu Bródnowskim zgromadził tłumy dziennikarzy, znajomych, kibiców Legii i przede wszystkim fanów Zarzecznego. Pożegnał go „Sen o Warszawie”.

JERZY VETULANI (1936-2017)
Zmarł 6 kwietnia 2017 roku. Miał 81 lat.
Nieprawdopodobnie barwna postać - zwłaszcza jak na autora podręczników akademickich i licznych prac naukowych. Wybitny biochemik, neurobiolog, psychofar-makolog, profesor nauk przyrodniczych, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności. Jeden z najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców, wykładał m.in. we Włoszech i w USA.
Przy wszystkich sukcesach naukowych Vetulani był też jednak artystą eksperymentatorem - współtwórcą słynnej Piwnicy Pod Baranami, kabareciarzem, performerem i konferansjerem.
Był także wspaniałym popularyzatorem nauki, jednym z pierwszych polskich naukowców, którzy zaczęli prowadzić kanały na YouTube i blogi. W czasach PRL związany z Solidarnością. Jeśli chodzi o światopogląd - ateista i zdeklarowany liberał. Zwolennik legalizacji marihuany i depenalizacji narkotyków.
2 marca tego roku został potrącony przez samochód na swej codziennej trasie z Instytutu Farmakologii do pętli tramwajowej. Lekarze wprowadzili profesora w stan śpiączki farmakologicznej, ale nie udało się go uratować. Pochowano go w Alei Zasłużonych krakowskiego cmentarza Rakowickiego.

WITOLD PYRKOSZ (1926-2017)
Zmarł 24 kwietnia 2017 roku. Miał 90 lat.
Polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Wystąpił w takich filmach jak „Eroica”, „Rok pierwszy”, „Rękopis znaleziony w Saragossie” czy „Sublokator”. Przełomem w jego karierze aktorskiej była rola Franka Wichury w serialu „Czterej pancerni i pies”. Dalej było już tylko lepiej. Pyrkosz wcielił się w postać Jędrusia Pyzdry w „Janosiku” oraz Józefa Balcerka w serialu Stanisława Barei „Alternatywy 4”. Od 2000 roku występował w roli Lucjana Mostowiaka w serialu pt. „M jak Miłość”, w którym występował do ostatnich swoich dni.