
Stara cegielnia w Michałowie to dwa budynki mieszkalne nie posiadające dachu, mały blok i hala z murowanymi piecami do wypalania cegły. Szczególne wrażenie robi podróż po zawalonych częściowo kanałach. Obiekt jest całkowicie otwarty i dostępny dla turysty.

Opuszczona garbarnia w Krynkach kryje masę gruzu, zbitych szyb i śmieci, a także pozostałości sprzętu, którego niegdyś używali garbarze. Dostać się do niej można bez większego problemu.

Wieża ciśnień w Łomży przy ul. Sikorskiego to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc tego miasta, które kilkakrotnie już podejmowało próbę jej sprzedaży. To, w kogo ręce trafi, wciąż stoi jednak pod znakiem zapytania. Stanowi jeden z zabytków industrialnych województwa podlaskiego i warto ją odwiedzić.

Twierdza Łomża – carska twierdza, budowana od 1897 do 1909 roku jako ochrona terenów graniczących z Prusami Wschodnimi, a zwłaszcza strzegąca przeprawy przez Narew i Łomży – ówcześnie stolicy guberni, przez którą przebiegały ważne szlaki komunikacyjne. Twierdza Łomża miała stać się jednym z punktów rozległego rejonu wypadowego zawartego między liniami: Modlin-Warszawa-Dęblin; Dęblin-linia Wieprza-Płock- Włodawa i Modlin-Zegrze-Pułtusk-Różan-Ostrołęka-Łomża-Osowiec. Do chwili obecnej zachowały się Forty w Piątnicy i fort nr IV przy drodze na Ostrołękę. W forcie nr III znajduje się muzeum forteczne i strzelnica sportowa. Fortem opiekuje się stowarzyszenie.