Plusy i minusy w Tokio. Polscy królowie młota i oszołom z Rosji
2/7
Siła spokoju, nerwy z żelaza, mistrzowska koncentracja....

Wojciech Nowicki nowym królem młota

Siła spokoju, nerwy z żelaza, mistrzowska koncentracja. Wszystkie rzuty powyżej 80 metrów, już w pierwszym znokautował rywali. To nie Paweł Fajdek, ale Wojciech Nowicki jest nowym królem, hegemonem rzutu młotem. W Tokio walczył niczym prawdziwy heros, to było jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw tych igrzysk. To już drugi olimpijski medal Nowickiego, bo ma też brąz z Rio de Janeiro.

3/7
Paweł Fajdek wreszcie ma zapewnioną emeryturę olimpijską....

Fajdek przegnał olimpijskie demony

Paweł Fajdek wreszcie ma zapewnioną emeryturę olimpijską. Wspierała go chyba cała Polska, po tym jak czterokrotny mistrz świata spalił wszystkie próby w Londynie i Rio i był bez olimpijskiego medalu. Wreszcie demony zostały przegnane, wywalczył brąz. Był gotowy na rzut powyżej 84 m i złoto, ale stres nie pozwolił. Już zapowiada, że przed nim... jeszcze trzy igrzyska

4/7
To jeden z najbardziej zaskakujących medali dla Polski, choć...

Brawurowy finisz na srebrnych żaglach

To jeden z najbardziej zaskakujących medali dla Polski, choć Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, niesione na skrzydłach wiatru, wygrały już pierwsze dwa wyścigi żeglarskie w klasie 470. Feralny był dla nich przedostatni dzień, spadły na trzecie miejsce, ale w wyścigu finałowym, po brawurowym finiszu, wyprzedziły Francuzki i wywalczyły srebrny medal.