
Premiery komiksów w lutym 2025
Kumpelki. Beast Friends Forever, tom 9
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Fenech
Przekład: Adam Tomczak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-7408-5
Język oryginału: francuski
Seria: Kumpelki
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Jessica i jej kumpelki wciąż stają przed nowymi wyzwaniami – w co się dziś ubrać, z którym chłopakiem się umówić, co kupić kumpelce na urodziny… Nadchodzi też czas decyzji kim chciałyby zostać w przyszłości – pomóc im w tym mogą Dni Karier, na których przedstawiciele poszczególnych zawodów prezentują zalety swojej pracy. Czy dziewczyny potrafią się na coś zdecydować?
Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

Premiery komiksów w lutym 2025
Mandalorianin. Sezon drugi, część pierwsza, tom 1
Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Georges Jeanty, Steven Cummings
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 148 stron
Format: 167 x 255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-7158-9
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction
Pełna akcji adaptacja drugiego sezonu przebojowego serialu z Disney+. Mandalorianin kontynuuje długą i ryzykowną podróż z powierzonym jego opiece dzieckiem, żeby oddać je Jedi... Galaktyka po upadku Imperium jest jednak niebezpieczna i na każdej planecie czają się nowi wrogowie. Na szczęście nieustraszonego łowcę nagród i jego towarzysza w podróży wspomogą sojusznicy, zarówno znani, jak i zupełnie nowi. Ale czy na Tatooine działa inny Mandalorianin? Czy Din Djarin zdoła zapewnić bezpieczny transport Żabiej Damie i jej skrzekowi? Czy wraz z dzieckiem przetrwa zwarcia z niedobitkami Imperium, pająkowatymi potworami i smokiem krayt?

Premiery komiksów w lutym 2025
ZOO wymarłych zwierząt, tom 3
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Bloz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-7409-2
Język oryginału: francuski
Seria: ZOO wymarłych zwierząt
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Trzeci tom wesołej opowieści o zwierzętach dla młodych czytelników – nie tylko tych interesujących się światem fauny. Weterynarka Debora jest szczęśliwa, że pracuje w zoo wymarłych zwierząt. Poznaje kolejne niezwykłe gatunki, które już zniknęły albo są zagrożone wyginięciem. Zachwyca się kolorami ropuchy złotej, nie może wyjść z podziwu na widok lwa jaskiniowego, szaleje ze szczęścia, gdy dostaje zadanie leczenia leniwca Jeffersona... Wyrusza też na wyprawę do dżungli na Borneo, gdzie uczestniczy w programach pomocy dla orangutanów i dzioborożców. Do wszystkiego podchodzi z humorem, bo walcząc o ochronę dzikich zwierząt należy z nadzieją patrzeć w przyszłość!
Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w komiksie”.

Premiery komiksów w lutym 2025
DC Deluxe. Batman: Azyl Arkham
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Dave McKean
Przekład: Jarosław Grzędowicz, Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 248 stron
Format: 180x275
Cena: 129,99
ISBN: 978-83-281-7419-1
Język oryginału: angielski
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie
„Batman: Azyl Arkham” to jedna z najgłośniejszych powieści graficznych wszech czasów. Ta niezwykła, pełna przenikających się wątków i symbolizmu opowieść graficznie odbiega od powszechnie przyjętej konwencji komiksu dzięki niezwykłym artystycznym planszom, nadającym jej mroczny, tajemniczy charakter.
Historia zaczyna się w 1920 roku. Po śmierci chorej psychicznie matki psycholog Amadeusz Arkham zaczyna adaptować swój rodzinny dom na szpital dla chorych psychicznie. Ponad pół wieku później Azyl Arkham, Ośrodek dla Obłąkanych Przestępców, jest budynkiem pełnym ponurych korytarzy i przygnębiających miejsc – mroczną zagadką, której lepiej nie rozwiązywać. W klaustrofobicznych pokojach-celach przebywają uznani za niepoczytalnych złoczyńcy, głównie wrogowie Batmana, marząc o dniu, w którym zdołają się uwolnić i obalić świat rozumu. Dzień ten nadchodzi pierwszego kwietnia. Szaleńcy przejmują Azyl. Prowadzeni przez Jokera więźniowie mają tylko jedno żądanie – chcą, aby pojawił się u nich człowiek odpowiedzialny za ich osadzenie. Batman musi podążyć do jądra ciemności, by zmierzyć z przeciwnikami, ale również stawić czoło własnej podwójnej tożsamości.