
Takie są zalety stosowania aloesu. Poznaj niezwykłe właściwości. Aloes do picia i na skórę. Jak stosować? Sprawdzone rozwiązania! SPRAWDŹ ▶

Aloes to roślina pochodząca z obszarów tropikalnych i subtropikalnych. Występuje przede wszystkim w Afryce, ale także na Bliskim Wschodzie, w Azji, Ameryce Południowej i Środkowej oraz na Karaibach. Obecnie uprawia się go na całym świecie ze względu na jego zastosowanie w medycynie naturalnej oraz w przemyśle kosmetycznym. W Polsce uprawiany jest w doniczkach, ale czy ten, który zdobi polskie stoły, regały i komody nieszczególnie nadaje się do wykorzystywania go w celach leczniczych?

Zastosowania aloesu. Dobry w formie żelu, dobry w formie soku?
Aloes ma wiele zastosowań zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. W medycynie naturalnej stosuje się go przede wszystkim w celu łagodzenia objawów chorób skórnych, takich jak egzema, trądzik czy łuszczyca. Aloes ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu pomaga w zwalczaniu infekcji skórnych i łagodzi podrażnienia.
Aloes jest również stosowany w celu wspomagania trawienia i łagodzenia objawów chorób układu pokarmowego, takich jak choroba wrzodowa czy zapalenie jelit. Roślina ta pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi oraz w oczyszczaniu organizmu z toksyn.

Zastosowania aloesu. Dobry w formie żelu, dobry w formie soku?
W przemyśle kosmetycznym aloes jest używany do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak kremy, balsamy czy żele pod prysznic. Aloes zawiera substancje, które nawilżają skórę i łagodzą jej podrażnienia. Dodatkowo aloes działa przeciwzmarszczkowo i poprawia elastyczność skóry.
Miąższ i sok aloesowy są źródłem witamin A, C, E oraz witaminy B12, kwasu foliowego i choliny. Do składników mineralnych należą wapń, chrom, miedź, selen, magnez, mangan, potas, sód i cynk.