
Kwitnące drzewko szczęścia
Drzewka szczęścia dorastają do metra, ale rosną powoli, więc nie trzeba się martwić. W razie potrzeby można je też przyciąć. W dobrych warunkach starsze drzewka szczęścia mogą zakwitnąć.
Są także odmiany gruboszy o bardziej fantazyjnych niż drzewko szczęścia liściach (np. z kolorową obwódką lub pofałdowanych).

Aloesy
Aloes ma mięsiste wydłużone liście, o kolczastych brzegach. Układają się one w rozetę. Aloesy mają wiele gatunków, a do najbardziej popularnych należy aloes zwyczajny, drzewiasty oraz ościsty i pstry. Ten ostatni nie ma kolców na liściach.
Najbardziej wart uwagi jest aloes zwyczajny (Aloe vera), ze względu na właściwości lecznicze soku, który uzyskuje się z jego liści. Właściwości lecznicze mają też aloesy drzewiaste – które są jednak znacznie większymi roślinami. W warunkach naturalnych (a czasem i domowych), aloesy pięknie kwitną.

Wilczomlecz trójżebrowy
Ta roślina przypomina kaktus, ale nim nie jest. Wilczomlecz trójżebrowy rośnie szybko i osiąga spore rozmiary (nawet do 2metrów), dlatego to propozycja raczej dla właścicieli większych mieszkań lub domów. Roślinę wprawdzie można przyciąć, ale trzeba to zrobić, póki jest młoda.
Uwaga! Sok wilczomleczy jest drażniący (w kontakcie ze skórą lub błoną śluzową).

Litopsy, czyli żywe kamienie
Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, możemy zdecydować się na wręcz miniaturowe litopsy. Są one nazywane żywymi kamieniami, bo wyglądają jak kamienie. Rosną one na afrykańskich pustyniach, a ich wygląd ma zmylić roślinożerne zwierzęta, dla których każda roślina, w przeciwieństwie do kamienia, jest łakomym kąskiem. Jesienią „ożywają” wytwarzając piękne kwiaty.