
InVision Freehand
Wersja bezpłatna: tak
InVision Freehand to narzędzie od InVision, z którego zespoły do 10 osób mogą korzystać bezpłatnie. Po dokonaniu rejestracji użytkownik proszony jest o deklarację, czy zamierza współpracować od samego początku, czy też utworzy tablicę samodzielnie, aby potem udostępnić ją dla innych. Musi też zaznaczyć, jaką rolę pełni w organizacji (pisarz, założyciel/VP, inżynier, researcher, product manager, projektant), a także zadanie, które chce wykonać (np. zrobienie interaktywnego prototypu, synchronizację narzędzi do projektowania czy burzę mózgów).
Użytkownicy mogą zamieszczać na tablicy zdjęcia czy robić notatki.

Jamboard
Wersja bezpłatna: nie (tylko dla użytkowników Google Suite)
Jamboard to prosta w obsłudze tablica do kolaboracji, która należy do G-Suite. (Osoby, które wykupiły pakiet narzędzi Google, mogą korzystać z niej bezpłatnie.)
Tablica wyposażona jest w takie narzędzia, jak:
- pióro do rysowania
- gumka do wymazywania
- wirtualne notatki
- dodawanie obrazków
- tworzenie kształtów
- tworzenie pola tekstowego
- dodawanie nowych ramek
- laser do pokazywanie wybranych elementów

Stormboard
Wersja bezpłatna: tak
Stormboard to narzędzie, które ułatwia przyswajanie wiedzy, działanie w grupie i dyskusje, a także priorytetyzowanie i organizowanie zadań. Użytkownicy tablicy mogą na niej wieszać treści, rysunki, zdjęcia i pliki wideo. Są w stanie organizować pliki, komentować czy przypisywać do konkretnych osób. Członkowie zespołu mogą także wziąć udział w głosowaniu. Tworzone dokumenty są w stanie wyeksportować do pliku, np. pdf lub doc., aby następnie wysłać je szefowi.
Stomboard umożliwia integrację z innymi aplikacjami, np. Slackiem, Teams czy Flow. Jest dostępny na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.
Co ważne, aplikacja jest dostępna bezpłatnie dla zespołów do 5 użytkowników. Mają oni do wykorzystania 5 tablic.

Padlet
Wersja bezpłatna: tak
Padlet to wirtualna tablica do kolaboracji. Użytkownicy mogą skorzystać z gotowego szablonu lub stworzyć własną tablicę od zera. Niewątpliwą zaletą jest możliwość udostępniania tablicy innym i korzystania z niej na urządzeniach mobilnych (z system Android i iOS).
Podobnie jak przy Google Docs, administrator może dodać członków do swojej tablicy i przyznać poszczególnym osobom różne uprawnienia, np. prawo do edycji czy prawo do wglądu.
Tablica umożliwia: dodawanie kontentu, komentowanie i edytowanie w czasie rzeczywistym. Dzięki niej jesteśmy w stanie przechowywać i porządkować w ładny wizualnie sposób różnego rodzaju pliki. Na tablicy można zamieszczać:zdjęcia, dokumenty, linki, pliki wideo, pliki muzyczne czy tekstowe, opatrując je opisami i komentarzami. To idealne miejsce do nauki i pracy zespołowej.
W podstawowym, bezpłatnym pakiecie, użytkownik ma do dyspozycji 3 tablice i 10 MB na przechowywanie danych. W wersji płatnej, od 16 zł miesięcznie, użytkownik zyskuje dostęp do nieograniczonej ilości tablic oraz 250 MB na przechowywanie danych.