
Atrakcje na Podlasiu, które warto zobaczyć. Jak komentują je turyści z całej Polski?
Przygotowaliśmy zestawienie atrakcji w woj. podlaskim, które warto zobaczyć. Stworzyliśmy je na postawie recenzji odwiedzających serwis tripadvisor.com. Przyjrzeliśmy się też komentarzom polskich turystów. Zobaczcie, jak oceniają oni nasze regionalne atrakcje i zabytki!

Atrakcje na Podlasiu, które warto zobaczyć. Jak komentują je turyści z całej Polski?
Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku
W to miejsce warto się wybrać, Miejsce bajeczne, z ciekawą historią i jeszcze ciekawszym kompleksem budynków do zwiedzania. Organizowane są tu różnego rodzaju eventy. Koncerty dla młodzieży, pielgrzymki, pokazy. Polecam! - Pdr S

Atrakcje na Podlasiu, które warto zobaczyć. Jak komentują je turyści z całej Polski?
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce
W całym mieście czuć powiew wschodu, a podkreśleniem jest dostojna cerkiew. Dodaje ona całemu miastu mistycyzmu i podkreśla prawosławne korzenie. - Michał P.
Przepiękny projekt, bajecznie bogate wnętrze, przemiły batiuszka opowiadający nie tylko o historii soboru, ale też kulturze prawosławnej i realiach życia w Hajnówce; w sklepiku z pamiątkami cudowna pani opowiadająca o różnicach kulturowych między katolicyzmem i prawosławiem, spędziliśmy solidne pół godziny słuchając jej :)
Teoretycznie można zwiedzać 9-13 i 14-17, ale większą grupę może oprowadzić pani od pamiątek poza tymi godzinami - niestety nie zna angielskiego. Absolutny zachwyt i na pewno tam wrócimy. - Olga Tatiana z Krakowa

Atrakcje na Podlasiu, które warto zobaczyć [ZDJĘCIA]
Cerkiew Św. Mikołaja (Białystok)
Obszedłem większą część głównego traktu, który ogląda się w Białymstoku, i tę cerkiew uważam za jeden z najbardziej zasługujących na uwagę zabytków w tym mieście. Nie tylko ze względu na samą klasycystyczną architekturę i bogate wyposażenie-ikonostas, freski co prawda współczesne, ale bardzo dobrze komponujące się z całością. Obejrzeć w niej można trumienkę z relikwiami św. Gabriela (warto sobie poczytać o niebywałych ich dziejach). Tam również kilka pieców nie tylko kaflowych, ale są też żeliwne. Zupełną innością jest istnienie drugiej świątyni w podziemiach, której utworzenie w latach 50-tych jest nie mniej ciekawe. Tam zaś relikwie św. Serafina i nabożeństwa w jeżyku polskim. Polecam bardzo. - Lucjan W.