![Bazy treningowe klubów z Ekstraklasy. Kto ma najlepszą, a kto najgorszą? [PRZEGLĄD]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/af/fa/5c5b37f9f1003_o_large.jpg)

Zagłębie Sosnowiec - do dyspozycji cztery boiska
Beniaminek ćwiczy w bezpośrednim sąsiedztwie swojego stadionu. Zajęcia odbywają się na bocznych boiskach należących do Miejskiego Centrum Treningowego. Jak widać, nie brakuje ani oświetlenia, ani szatni. Jest też sala do rozgrzewki.
Lokalizacja: Kresowa 1, Sosnowiec
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TrPFC1HoArM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Górnik Zabrze - skazani na tymczasowość
Stadion piękny, ale baza uboga. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce nie ma lekko. Górnik, bo o nim mowa, ćwiczy na razie na bocznym boisku, jak i na głównym. Najgorzej jest w okresie zimowym kiedy aura płata figla. Zdarzyło się, że zespół musiał korzystać z obiektów katowickiego AWF-u. Było też tak, że w odśnieżaniu murawy pomagali kibice.
Lokalizacja: Roosevelta 81, Zabrze

Śląsk Wrocław - na starych śmieciach
W jednym miejscu zajęcia, w drugim mecze o punkty. Tak przedstawia się sytuacja Śląska, który korzysta z bazy przy Oporowskiej, czyli ze stadionu, na którym występował do października 2011 roku. Piłkarzom jest to na rękę, ponieważ obiekt znajduje się w pobliżu centrum miasta. Jest oświetlenie, są szatnie i trzy trybuny. Do czasu! Kosztem trybuny odkrytej i 15 mln złotych powstaną: boisko pełnowymiarowe, boisko mniejsze pod balonem oraz dwa dodatkowe mini boiska w halach. Termin? 2020 rok.
Lokalizacja: Oporowska 62, Wrocław