Co papież Franciszek przekazał wiernym w ostatnim tweecie z 9.07.2023?

Redakcja Wiadomości
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Tweet papieża Franciszka z 9.07.2023: „Dziś obchodzimy Niedzielę Morza – poświęconą tym, którzy pracują na statkach, w portach i w środowisku morskim. Modlę się za nich i ich rodziny, jak też dziękuję osobom, które chronią morze przed różnymi formami zanieczyszczenia. #NiedzielaMorza. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Dziś obchodzimy Niedzielę Morza – poświęconą tym, którzy pracują na statkach, w portach i w środowisku morskim. Modlę się za nich i ich rodziny, jak też dziękuję osobom, które chronią morze przed różnymi formami zanieczyszczenia. #NiedzielaMorza


Z bólem dowiedziałem się, że znów przelano krew w Ziemi Świętej. Wyrażam nadzieję, aby władze izraelskie oraz te palestyńskie mogły zacząć na nowo bezpośredni dialog w celu zakończenia spirali przemocy i otwarcia dróg pojednania, a także pokoju.


Maluczcy to ci, którzy jak dzieci czują się potrzebującymi i nie są samowystarczalni, są otwarci na Boga i dają się zadziwić Jego dziełami. Potrafią odczytywać Jego znaki, podziwiać cuda Jego miłości! #Ewangeliazdnia (Mt 11,25)


#MódlmysięWspólnie, aby katolicy postawili w centrum swojego życia celebrację Eucharystii, która przemienia ludzkie relacje i otwiera nas na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami. #IntencjeModlitewne #ClickToPray https://t.co/JPigsEIc9f


Prorok jest żywym znakiem wskazującym innym Boga, odbiciem światła Chrystusa na drodze braci, tym, kto pomaga bliźnim czytać rzeczywistość w kluczu działania Ducha Św., rozumieć Boże plany i dostosowywać się do nich. #Angelus


Oto chrześcijańskie proroctwo: na zło odpowiadać dobrem, na nienawiść miłością, na podziały pojednaniem. Wiara przekształca rzeczywistość od wewnątrz.


Święte kobiety i święci mężczyźni nie mają łatwiejszego życia niż inni; w rzeczywistości często napotykają sprzeciw. Ale dzięki modlitwie podsycają płomień swojej wiary, tak jak się to robi z oliwą do lamp. I tak idą naprzód z wiarą i nadzieją.


Właśnie podążając za Panem, uczymy się poznawać Go każdego dnia; to stając się Jego uczniami i przyjmując Jego Słowo, stajemy się Jego przyjaciółmi i doświadczamy Jego miłości, która nas przemienia. #ŚwięciPiotriPaweł
https://t.co/wT8Fvfvgnp


Edukacja nie polega na napełnianiu głowy ideami, ale na towarzyszeniu i zachęcaniu uczniów na drodze ludzkiego i duchowego wzrostu, pokazując im, jak przyjaźń z Jezusem Zmartwychwstałym poszerza serce i czyni życie bardziej ludzkim. #AudiencjaGeneralna


Bóg z radością spogląda na tych, którzy służą potrzebującym. Tak rośnie dobro, w prostocie rąk i serc wyciągniętych ku innym, w odwadze małych kroków, by w imię Jezusa zbliżyć się do najsłabszych.


Zatrzymajmy horror tortur! Rzeczą konieczną jest, by wspólnota międzynarodowa postawiła godność osoby ponad wszystkim i bezzwłocznie zaangażowała się w zniesienie tortur i zapewnienie wsparcia ofiarom.


Trwanie w wierności temu, co się liczy kosztuje; kosztuje pójście pod prąd, bycie zepchniętym na boczny tor przez tych, którzy „podążają za falą”. Ale to nie ma znaczenia, mówi Jezus: ważne jest, aby nie roztrwonić największego dobra: życia. Jedynie to nas powinno przerażać.


Tajemnicą życia #świętych jest zażyłość i zaufanie do Boga, który w nich wzrasta i pomaga z większą łatwością rozeznać to, co jest Mu miłe. Ta bliskość pokonuje lęk i wątpliwości, że Jego wola nie służy naszemu dobru.


Artysta przypomina nam wszystkim, że wymiar, w którym się poruszamy, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi, jest wymiarem Ducha. Sztuka jest jak żagiel, który jest wypełniony Duchem i popycha nas na przód.


Jedną z rzeczy, które zbliżają sztukę do wiary, jest to, że trochę przeszkadza. Sztuka i wiara nie mogą pozostawić rzeczy takimi, jakimi są: zmieniają je, przekształcają, poruszają.


Sianie dobra niesie z sobą dobro: wnosi w nasze życie tchnienie bezinteresowności i upodabnia nas do Boga.


Dziś wspominamy św. Alojzego Gonzagę, patrona młodzieży katolickiej, młodzieńca pełnego miłości do Boga i bliźniego. Umarł bardzo młodo w Rzymie, bo opiekował się chorymi na dżumę. Jego wstawiennictwu zawierzam młodzież całego świata.


Myśląc o Chrystusie obecnym w tak wielu zdesperowanych ludziach uciekających przed konfliktami i zmianami klimatycznymi, musimy stawić czoła problemowi ich przyjęcia, bez wymówek i opóźnień. Zajmijmy się tym razem, ponieważ konsekwencje dotykają wszystkich. #WithRefugees


(2) Ofiarom przemocy seksualnej w konfliktach, każdemu skrzywdzonemu dziecku i dorosłemu mówię: choć sprawcy przemocy traktują was jak przedmioty, Pan widzi waszą godność i powtarza wam: „drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” (Iz 43,4).


(1) Wykorzystanie przemocy seksualnej jako broni w wojnie jest niestety czymś powszechnym. Trzeba potępić tę haniebną zbrodnię i nigdy nie przestawać mówić: „nie” dla wojny, „nie” dla przemocy.


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat
Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl