Dublet Lewandowskiego w Pucharze Niemiec. Polak pomógł Bayernowi awansować do ćwierćfinału [WIDEO]

fb
PIŁKA NOŻNA. Robert Lewandowski pomógł Bayernowi w awansie do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. W starciu 1/8 finału z Hoffenheim Polak dwukrotnie trafił do siatki, a jego zespół wygrał 4:3.

Środowe spotkanie rozpoczęło się dość absurdalnie. Hoffenheim wyszło niespodziewanie na prowadzenie już w 8. minucie po samobójczym trafieniu Jerome'a Boatenga. Bayern jednak szybko wyrównał po pięciu minutach dzięki... bramce samobójczej Benjaminiego Hubnera.

W 20. minucie Bayern wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Thomasa Muellera. Piętnaście minut później Niemiec zaliczył w bardzo szczęśliwy sposób asystę, gdy przypadkowo odegrał głową do Roberta Lewandowskiego.

W drugiej połowie Lewandowski dołożył drugą bramkę, po której od razu opuścił boisko. Tym razem podawał do niego Joshua Kimmich.

Hoffenheim nie odpuszczało i swój dublet w ostatnich 10 minutach meczu ustrzelił Munas Dabbur, ale to nie wystarczyło do wyrównania.

Puchar Niemiec był jedynymi rozgrywkami, w których Lewandowski nie notował średniej na poziomie przynajmniej jednej bramki na mecz. Po środowym występie takich rozgrywek już nie ma. Lewandowski ma w tym sezonie już 35 goli w 29 spotkaniach i nic nie wskazuje na to by miał zwolnić tempa.