
Brak opisu zadań
Warto pamiętać o tym, że rekruter potrzebuje informacji na temat zakresu twoich obowiązków. Przy każdym stanowisku postaraj się wskazać kilka kluczowych z punktu widzenia pracodawcy zadań, które wchodziły w zakres twoich kompetencji. Unikaj zbytniej wylewności i powtórzeń. Liczy się jakość, a nie ilość.

Pisanie o sobie w trzeciej osobie
Zdarza się, że kandydaci do pracy piszą o sobie w trzeciej osobie. Przez to ich CV ciężko się czyta, a rekruter może odnieść wrażenie, że ma do czynienia z wyjątkowo sztywną osobą. Jeżeli zależy ci na zrobieniu dobrego wrażenia, unikaj zbędnych formalności.

Stosowanie branżowego słownictwa
Kandydaci do pracy często stosują slang, który jest zrozumiały tylko dla wąskiej grupy odbiorców. Tymczasem po drugiej stronie monitora może siedzieć rekruter, który nie jest związany z twoją branżą, ale po prostu został wynajęty przez pracodawcę, aby cię zatrudnić. Dlatego unikaj wyszukanego słownictwa i zbyt skomplikowanych sformułowań.

Wymienianie zbyt wielu pracodawców
Jeżeli rekruter zobaczy, że często zmieniasz pracę, może odnieść wrażenie, że nie jesteś osobą godną zaufania. Aby uniknąć nieporozumień, spróbuj się ograniczyć do 3-4 różnych miejsc pracy. Jeżeli nie masz wystarczająco dużego doświadczenia zawodowego, możesz pochwalić się wolontariatem oraz działalnością w kołach naukowych i organizacjach pozarządowych.