1/5
Gol bramkarza Gabriela Kobylaka, efektowne 6:0 Jagiellonii...

Gol bramkarza Gabriela Kobylaka, efektowne 6:0 Jagiellonii Białystok, pewne zwycięstwo Legii Warszawa w Zabrzu czy Ruch Chorzów uciszający w ostatniej chwili kibiców Rakowa Częstochowa - trzeba przyznać, że wielkanocna kolejka PKO Ekstraklasy dostarczyła nam wiele emocji.

W jedenastce wyróżnionych znajdziecie:
- dziewięciu seniorów i dwóch młodzieżowców
- pięciu Polaków, trzech Hiszpanów, dwóch Portugalczyków oraz Ukraińca
- czterech zawodników Jagiellonii Białystok, po jednym Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Puszczy Niepołomice, Radomiaka Radom, Stali Mielec, Śląska Wrocław i Widzewa Łódź.

2/5
Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) - Kogo docenić na tej...

Wyróżniony bramkarz w 26. kolejce

Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) - Kogo docenić na tej pozycji jeśli nie właśnie jego? Strzelił kapitalnego gola z Puszczą Niepołomice jako pierwszy bramkarz w tej edycji! Dzięki niemu udało się ugrać w ten nietypowy sposób jeden punkt.

W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

3/5
Krystian Getinger (Stal Mielec) - Stuknęło mu czterysta...

Wyróżnieni obrońcy w 26. kolejce

Krystian Getinger (Stal Mielec) - Stuknęło mu czterysta występów w klubie, także na poziomie 4 ligi. Mimo upływu lat niezmiennie cenny na boisku, o czym zaświadczyło spotkanie z wyżej notowanym Lechem Poznań. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Adrian Dieguez (Jagiellonia Białystok) - Wbrew pozorom ŁKS Łódź też miał swoje momenty. Stoper nie pozwolił jednak choćby na jedną bramkę. Raz wybił piłkę z linii, asekurując bramkarza. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Roman Jakuba (Puszcza Niepołomice) - Porządny mecz z Radomiakiem Radom. Już w 4 minucie trafił do siatki. Ten wyczyn później przyćmił jednak bramkarz gości... W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

4/5
Adrian Klimek (Widzew Łódź) - Największe beneficjent zmiany...

Wyróżnieni pomocnicy w 26. kolejce

Adrian Klimek (Widzew Łódź) - Największe beneficjent zmiany trenera. Bardzo zyskał u Daniela Myśliwca. Koronie Kielce wbił przepiękną bramkę. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) - Jak to powrót do reprezentacji Polski po latach potrafi zmotywować! Kapitan Jagi brylował na tle ŁKS Łódź. Zapisał dwie asysty. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Josue (Legia Warszawa) - Nie wie czy przedłuży kontrakt, czy odejdzie jako wolny gracz. Z Górnikiem Zabrze dał natomiast argumenty, by ziścił się pierwszy scenariusz. Znów prowadził grę, a w końcówce ustalił wynik, strzelając na 3:1. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Nene (Jagiellonia Białystok) - Zmierza po dwucyfrową liczbę goli i asyst. W rekordowo wygranym meczu dwa razy trafił do siatki, co oznacza, że w jego dorobku jest już siedem bramek. W naszej jedenastce po raz szósty w sezonie.

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - Bohater zwycięstwa nad Cracovią. To po jego podaniu padła bramka w 47 sekundzie i w 15 minucie samobójcza na 2:1. Uzbierał już dziesięć asyst, co oznacza, że pod tym względem nie ma sobie równych w lidze. W naszej jedenastce po raz dziewiąty w sezonie.