Koniec COVID-19 w Polsce od 1 lipca 2023. Nie wszystko wróci jednak do normy. Które rozwiązania z czasów pandemii pozostaną w mocy?

Emil Hoff
Emil Hoff
Monika Golonka
Monika Golonka
1 lipca 2023 oficjalnie skończy się w Polsce era koronawirusa. Niektóre rozwiązania z czasów pandemii nadal będą jednak obowiązywać. Czy turyści powinni spodziewać się niewygód? Czy w innych krajach Europy obowiązują jeszcze obostrzenia COVID? Przekonajcie się.
1 lipca 2023 oficjalnie skończy się w Polsce era koronawirusa. Niektóre rozwiązania z czasów pandemii nadal będą jednak obowiązywać. Czy turyści powinni spodziewać się niewygód? Czy w innych krajach Europy obowiązują jeszcze obostrzenia COVID? Przekonajcie się. Szymon Starnawski /Polska Press, zdjęcie ilustracyjne
Obostrzenia COVID dla podróżnych w Europie zostały niemal zupełnie zlikwidowane. Także w Polsce wyznaczono oficjalny koniec stanu zagrożenia epidemicznego na 1 lipca 2023. Niestety, nie wszystkie rozwiązania z czasów pandemii koronawirusa zostaną zniesione. Czy turyści mają się czego obawiać?

Spis treści

Koniec COVID-19 w Polsce. Od 1 lipca 2023 znikną ostatnie obostrzenia

Od soboty 1 lipca 2023 zniesiony zostanie w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Tym samym przestaną obowiązywać ostatnie obostrzenia, wprowadzone najpierw przez tzw. „Ustawę covidową” z 2 marca 2020, a potem kolejne rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego 1 lipca to symboliczny koniec ery COVID-19 w Polsce. Już od 30 czerwca zlikwidowany zostanie obowiązek noszenia maseczek ochronnych w szpitalach. Większość obostrzeń COVID w Europie zniesiono już wcześniej. Mimo to turyści mogą się cieszyć z oficjalnego końca epoki koronawirusa także w naszym kraju.

Nie wszystko wróci jednak do normy. Niektóre rozwiązania z czasów pandemii pozostaną w mocy nawet po 1 lipca 2023. Projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie metody zapobiegania COVID-19 został opublikowany w Rządowym Centrum Legislacji i jest obecnie uzgadniany między resortami rządu. Ma wejść w życie również 1 lipca. Projekt zakłada, że nadal utrzymane zostaną:

 • certyfikaty covidowe wraz z elektronicznym systemem przekazywania danych o osobach zarażonych koronawirusem, poddanych izolacji lub kwarantannie i tych, którym zlecono wykonanie testu na COVID
 • oraz system Ewidencji Wjazdu do Polski (EWP)

Certyfikaty i EWP mają służyć monitorowaniu sytuacji w kraju i zapobieganiu ewentualnym nawrotom epidemii. Na szczęście dla turystów, te pandemiczne pozostałości nie będą stanowiły przeszkody w podróżowaniu, a ważny certyfikat COVID nadal może pomóc dostać się do niektórych krajów poza Europą.

Tekst projektu nowelizacji rozporządzenia jest dostępny online.

W tych krajach Europy nie ma obostrzeń COVID na granicy

Na wakacje 2023 w żadnym europejskim kraju nie ma już poważnych restrykcji związanych z COVID-19. Certyfikaty poświadczajace ważne szczepienie są już tylko dodatkiem dla podróżnych, chcących odwiedzić bardziej egzotyczne zakątki świata.

W lipcu 2023 bez jakichkolwiek restrykcji można wjechać do:

 • Albanii
 • Austrii
 • Belgii
 • Bośni i Hercegowiny
 • Bułgarii
 • Chorwacji
 • na Cypr
 • Czarnogóry
 • Czech
 • Danii
 • Estonii
 • Finlandii
 • Francji
 • Grecji
 • Hiszpanii
 • Irlandii
 • Islandii
 • Kosowa
 • Litwy
 • Luksemburga
 • Łotwy
 • Macedonii Północnej
 • na Maltę
 • Niderlandów (dawniej Holandii)
 • Niemiec
 • Norwegii
 • Polski
 • Portugalii
 • Rumunii
 • Serbii
 • Słowacji
 • Słowenii
 • Szwajcarii
 • Szwecji
 • Węgier
 • Wielkiej Brytanii
 • Włoch

Czytaj też: Najtańsze wakacje all inclusive na lato 2023. Dwa kraje królują w zestawieniu niskich cen. Tydzień błogiego wypoczynku za 1400 zł

Restrykcje COVID na lipiec 2023 w państwach Europy

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wymagania COVID dla poszczególnych państw Europy.

Obostrzenia COVID Albania – lipiec 2023

Albania zniosła obostrzenia COVID dla turystów.

Obostrzenia COVID Austria – lipiec 2023

Od 16 maja w Austrii nie obowiązują już żadne restrykcje związane z COVID-19. Do kraju można wjechać bez okazywania dokumentów potwierdzających zaszczepienie, ozdrowienie lub negatywny wynik testu. Nie trzeba też wypełniać formularza wjazdowego.

Od 1 czerwca 2022 w Austrii zniknął też obowiązek noszenia maseczek w pomieszceniach zamkniętych, z wyjątkiem szpitali.

Obostrzenia COVID Belgia – lipiec 2023

Od 23 maja 2022 obostrzenia w Belgii wobec turystów zostały zniesione. Pozostał tylko obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach. Od 1 czerwca zniknie nakaz noszenia maseczki w środkach transportu publicznego.

Obostrzenia COVID Bułgaria – lipiec 2023

Władze Bułgarii poinformowały o zniesieniu wszystkich restrykcji związanych z COVID-19 (szczepienia, dokumenty potwierdzające ozdrowienie, testy) od 13 kwietnia 2022.

Obostrzenia COVID Chorwacja – lipiec 2023

Od piątku 8 kwietnia 2022 w Chorwacji zniesiono obostrzenia COVID. Turyści z Polski nie muszą już okazywać paszportu covidowego na granicy.

Obostrzenia COVID Cypr – lipiec 2023

Od 1 czerwca 2022 na Cyprze znikły niemal wszystkie obostrzenia COVID. Przekraczając granicę, nie trzeba już pokazywać ani dowodu zaszczepienia, ani negatywnego wyniku testu.

Od 1 września 2022 na Cyprze nie obowiązuje już nakaz noszenia maseczek ochronnych w pomieszczeniach, z wyjątkiem szpitali, aptek i środków transportu publicznego.

Obostrzenia COVID Czarnogóra – lipiec 2023

W kwietniu 2022 Czarnogóra zniosła wszystkie rerstrykcje COVID (wjazdowe i miejscowe).

Obostrzenia COVID Czechy – lipiec 2023

Czesi zrezygnowali z obostrzeń COVID-19 dla wszystkich turystów. Nie trzeba już okazywać na granicy dowodu szczepienia, ozdrowienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Obostrzenia COVID Dania – lipiec 2023

Dania jako pierwsza w Europie zdecydowała się znieść wszystkie obostrzenia COVID-19. Od 1 lutego 2022 w kraju nie trzeba już pokazywać wszędzie certyfikatu szczepienia (chyba że właściciel restauracji czy hotelu będzie się tego domagał), nie trzeba nosić maseczek ani zachowywać dystansu społecznego.

Obostrzenia COVID Estonia – lipiec 2023

W kwietniu 2022 Estonia zniosła restrykcje wzjazdowe dla obywateli państw Unii Europejskiej.

Obostrzenia COVID Finlandia – lipiec 2023

Od sierpnia 2022 nie obowiązują już żadne obostrzenia COVID dla turystów chcących przekroczyć granicę Finaldnii.

Obostrzenia COVID Francja – lipiec 2023

Francja nie przedłużyła stanu nadzwyczajnego na sierpień 2022. Tym samym obostrzenia COVID na granicach przestały obowiązywać, choć rząd zastrzegł sobie prawo wprowadzenia ich ponownie, jeśli będzie tego wymagać sytuacja epidemiczna.

Obostrzenia COVID Grecja – lipiec 2023

Od 2 maja 2022 turyści mogą wjeżdżać do Grecji bez żadnych obostrzeń COVID. Na terenie Grecji nie trzeba już okazywać certyfikatu COVID przed wejściem do zamkniętych pomieszczeń i na teren turystycznych atrakcji.

Od 1 czerwca 2022 w Grecji zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w samolotach i pomieszczeniach zamkniętych.

Obostrzenia COVID Hiszpania – lipiec 2023

Ambasada Hiszpanii ogłosiła, że turyści z Polski nie muszą już okazywać żadnych dokumentów COVID przed przekroczeniem granicy Hiszpanii.

W lipcu 2022 rząd Hiszpanii znowu zaczął rekomendować noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i środkach komunikacji publicznej. Nareszcie ma nastąpić zmiana. Władze kraju ogłosiły także, że obowiązek noszenia masek ochronnych został zniesiony 7 lutego 2023.

Obostrzenia COVID na Balearach – lipiec 2023

W lipcu 2023 na Majorkę, Minorkę czy Ibizę można się dostać bez żadnych dodatkowych obostrzeń, o ile przylatuje się z państwa bez podwyższonego ryzyka epidemicznego (obecnie to wszystkie państwa UE).

Obostrzenia COVID Wyspy Kanaryjskie – lipiec 2023

Turyści z krajów członkowski UE mogą przylatywać na Gran Canarię, Fuerteventurę czy La Palmę bez żadnych obostrzeń COVID.

Obostrzenia COVID Holandia (Niderlandy) – lipiec 2023

Od 23 marca 2022 turyści z terenu UE nie muszą już okazywać paszportu covidowego przed przekroczeniem granicy Holandii. Znika też obowiązek noszenia maseczek.

Obostrzenia COVID Irlandia – lipiec 2023

6 marca 2022 Irlandia zniosła wszystkie pozostałe restrykcje dla podróżnych. By przybyć na wyspę, nie trzeba już posiadsć certyfikatu szczepienia, negatywnego wyniku testu na koronawirusa ani wypełniać formularza PLF.

Irlandia nie należy do Strefy Schengen, ale obywatele państw członkowskich UE mogą wjeżdżać do kraju na podstawie dowodu osobistego.

Obostrzenia COVID Islandia – lipiec 2023

W końcu lutego 2022 Islandia zniosła wszystkie restrykcje związane z COVID-19 dla podróżnych. Na wyspę można znowu podróżować bez paszportu covidowego ani testu na koronawirusa.

Obostrzenia COVID Litwa – lipiec 2023

Od 15 lutego 2022 podróżni, przybywający z państw Strefy Schengen, nie muszą okazywać dowodu szczepienia, ozdrowienia, ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa przed przekroczeniem granic Litwy.

Na Litwie nie obowiązuje już okazywanie paszportu covidowego w zamkniętych pomieszczeniach. Zamiast tego władze postanowiły wprowadzić bardziej restrykcyjne zasady zachowywania dystansu społecznego i noszenia maseczek.

Obostrzenia COVID Łotwa - lipiec 2023

Od 1 kwietnia 2022 Łotwa zniosła wszystkie obostrzenia COVID dla podróżnych przybywających z państw UE.

Obostrzenia COVID Malta – lipiec 2023

Od 25 lipca 2022 na Malcie zostały zniesione wszystkie restrykcje COVID. Słoneczna wyspa dołączyłą do krajów bez restrykcji.

Obostrzenia COVID Niemcy – lipiec 2023

2 lutego 2023 na terenie Niemiec zniknął wprowadzony w październiu 2022 obowiązek noszenia masek ochronnych w pociągach i autobusach dalekobieżnych.

Obostrzenia COVID Norwegia – lipiec 2023

W lutym 2022 Norwegia zniosła wszystkie obostrzenia dla podróżnych, niezależnie od statusu zaszczepienia. Nie trzeba już okazywać na granicy negatywnego wyniku testu na koronawirusa ani wypełniać formularza wjazdowego. Zniesiono także nakaz noszenia maseczek.

Obostrzenia COVID Portugalia – lipiec 2023

W lipcu 2022 Portugalia zniosła wszystkie restrykcje covidowe na granicach.

Obostrzenia COVID Madera – lipiec 2023

Madera jest portugalskim regionem autonomicznym i ustala własne zasady wjazdu dla turystów. W maju podróżnych nie ograniczają już żadne restrykcje. Od 13 maja 2022 przestał też obowiązywać nakaz noszenia maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych, który i tak nie był ściśle przestrzegany przez mieszkańców ani turystów.

W lipcu 2022 zniesiono też obowiązek noszenia maseczek na lotniskach i w portach morskich.

Obostrzenia COVID Rumunia – lipiec 2023

20 kwietnia 2022 Rumunia zniosła wszystkie obostrzenia dla turystów.

Obostrzenia COVID Serbia - lipiec 2023

Serbia zniosła ograniczenia COVID 3 maja 2022. Kraj wpuszcza na swój teren wszystkich turystów bez żadnych dodatkowych obostrzeń, niezaleznie od statusu COVID.

Obostrzenia COVID Słowacja – lipiec 2023

Kraj zniósł niemal wszystkie restrykcje dla przyjezdnych. Na Słowację mogą się dostać osoby zaszczepione, ozdrowiałe lub przetestowane, ale także te, które nie posiadają żadnego statusu COVID.

Od 6 kwietnia 2022 nie trzeba już rejestrować przyjazdu na portalu e-hranica ani odbywać kwarantanny. Znika też obowiązek legitymowania się paszportem covidowym.

Obostrzenia COVID Słowenia – lipiec 2023

Od 19 lutego 2022 w Słowenii nie obowiązują już żadne obostrzenia COVID dla turystów. Nie trzeba okazywać certyfikatu zaszczepienia, ozdrowienia lub negatywnego wyniku testu ma koronawirusa, przekraczając granicę kraju.

Obostrzenia COVID Szwajcaria - lipiec 2023

Turyści z Polski mogą wjeżdżać do Szwajcarii na podstawie dowodu osobistego lub paszportu, bez dodatkowych obostrzeń.

Od 17 lutego 2022 w Szwajcarii nie ma już obowiązku okazywania certyfikatu covidowego przed wejściem do miejsc takich jak restauracje, bary, obiekty kulturalne i sportowe.

Od 2 maja 2022 Szwajcaria zniosła wszystkie pozostałe obostrzenia wjazdowe dla podróżnych, niezależnie od kraju, z którego przybywają i środka lokomocji.

Obostrzenia COVID Szwecja – lipiec 2023

Od 9 lutego 2022 Szwecja zniosła większość zewnętrznych i wewnętrznych obostrzeń COVID. Oznacza to, że obywatele państw UE i Szwajcarii nie muszą już okazywać paszportu covidowego ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa przed wjazdem do Szwecji.

Obostrzenia COVID Ukraina – lipiec 2023

24 lutego 2022 z powodu napaści Rosji na Ukrainę wszystkie loty pasażerskie do tego kraju zostały wstrzymane. MSZ odradza wszelkie podróże.

Obostrzenia COVID Wielka Brytania – lipiec 2023

18 marca 2022 Wielka Brytania zniosła ostatnie obostrzenia COVID dla podróżnych. Nie trzeba już będzie wykonywać testów na koronawirusa przed i po przybyciu do kraju ani wypełniać uciążliwego formularza lokalizacyjnego. Zniesiono także zasady kwarantanny.

Obostrzenia COVID Węgry – lipiec 2023

W marcu 2022 rząd Węgier zniósł wszystkie obostrzenia wewnętrzne i zewnętrzne. Nie trzeba już nawet nosić maseczek ochronnych.

Obostrzenia COVID Włochy - lipiec 2023

Od 1 czerwca 2022 we Włoszech nie obowiązują już żadne restrykcje wjazdowe dla turystów. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego, ani legitymować się przepustką Green Pass.

Czytaj też: Rzym na weekend. Ile kosztuje 3-dniowa wycieczka do Rzymu jesienią 2022? Loty, noclegi, wyżywienie, atrakcje – praktyczny przewodnik cenowy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Gdzie na wakacje w sierpniu i we wrześniu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koniec COVID-19 w Polsce od 1 lipca 2023. Nie wszystko wróci jednak do normy. Które rozwiązania z czasów pandemii pozostaną w mocy? - Strona Podróży

Komentarze 22

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
Ewa
23 lutego, 11:07, Gość:

Dalismy rade w zgonach wyprzedzilismy 3 krotnie Italie https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-nadmiarowe-zgony-polska-statystyki/f0453qf,79cfc278

30 grudnia 2022, 16:16, Gość:

Niestety, lekarze zamiast leczyć bawili sie w dodatki covidowe. To ciekawe, że przez dwa lata pandemii i niby zapchane szpitale poziom hospitalizacji w kraju był dużo niższy niż w latach poprzednich :D:D:D. Bawiąc się w jedną niebyt groźną chorobę i zapominając o wszystkich pozostałych służba zdrowia (a raczej nie zdrowia) w Polsce wymordowała ponad 200tys ludzi. Za to w Norymberdze groziła szubienica.

1 lutego, 17:05, Gość:

Piedrolisz przygłupie

Gościu jesteś zaszczepiony i jest Ci teraz głupio

A
Andrzej
😂🤣covid 19 i co teraz zrobi motłoch bez Ciebie 😂🤣
G
Gość
19 lutego 2022, 18:58, Jarosław Kaczyński:

To dzięki mnie

.

G
Gość
20 lutego 2022, 14:16, Gość:

A tymczasem Polska wyprzedza Bułgarię w ilości nadmiarowych zgonów.

.

G
Gość
23 lutego, 11:07, Gość:

Dalismy rade w zgonach wyprzedzilismy 3 krotnie Italie https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-nadmiarowe-zgony-polska-statystyki/f0453qf,79cfc278

30 grudnia 2022, 16:16, Gość:

Niestety, lekarze zamiast leczyć bawili sie w dodatki covidowe. To ciekawe, że przez dwa lata pandemii i niby zapchane szpitale poziom hospitalizacji w kraju był dużo niższy niż w latach poprzednich :D:D:D. Bawiąc się w jedną niebyt groźną chorobę i zapominając o wszystkich pozostałych służba zdrowia (a raczej nie zdrowia) w Polsce wymordowała ponad 200tys ludzi. Za to w Norymberdze groziła szubienica.

Piedrolisz przygłupie

G
Gość
23 lutego, 11:07, Gość:

Dalismy rade w zgonach wyprzedzilismy 3 krotnie Italie https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-nadmiarowe-zgony-polska-statystyki/f0453qf,79cfc278

Niestety, lekarze zamiast leczyć bawili sie w dodatki covidowe. To ciekawe, że przez dwa lata pandemii i niby zapchane szpitale poziom hospitalizacji w kraju był dużo niższy niż w latach poprzednich :D:D:D. Bawiąc się w jedną niebyt groźną chorobę i zapominając o wszystkich pozostałych służba zdrowia (a raczej nie zdrowia) w Polsce wymordowała ponad 200tys ludzi. Za to w Norymberdze groziła szubienica.

G
Gość
19 lutego, 10:55, Nobody63:

Więcej na

http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/aktualnosci/73-warto-poczytac-luty-2022

--- * --- 

Rafał Ziemkiewicz Polexit? Nie lękajcie się!

https://www.youtube.com/watch?v=NaBkpY450Ls

--- * --- 

Ludożerca: Rozmowy Najtrudniejsze - Zwiefka vs. Wodarg - Fałszywe pandemie

https://www.youtube.com/watch?v=ppQ16rQa3Mg

--- * --- 

Rafał Otoka-Frąckiewicz  Pitu Short: Czy wyrok TSUE to koniec rządu Morawieckiego?

https://www.youtube.com/watch?v=siTF8Wh2sjY

--- * --- 

Witold Gadowski Komentarz Tygodnia: House of Poland - zaczynam

https://www.youtube.com/watch?v=R_rkqs88xDk

--- * --- 

Jak do tej pory to rządy PiS są kataklizmem dla Polski. Takie są fakty.

PiS okazał się gorszy od PO, co wcale nie oznacza, że PO nie może być jeszcze gorsze od PiS

. Od aktualnego PiS może też być gorszy przyszły PiS

Dzięki takiemu straszakowi- straszenie PO, elektorat PiS zaakceptował dokładnie to, na co by się nie zgodził za rządów PO.

Na tym polega manipulacja zbiorową świadomością. :PiS zgodził się na likwidację Polski w sposób całkowity, ale stopniowy, lecz nieodwołalny.

PO optuje za natychmiastową likwidacją Polski i również nieodwołalnie.

Różnica wynika z temperatury gotowania żaby – elektoratów PO i PiS.

https://www.ekspedyt.org

--- * ---  

Podczas środowej (16.02.2022) konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że dzień, w którym TSUE usankcjonował mechanizm warunkowości to „ponura i zła data, która zapisze się w historii UE”.

Minister podkreślił, że mechanizm warunkowości wprowadzono po to, aby szantażować finansowo państwa członkowskie i ma on wspomóc proces przebudowy Unii Europejskiej w państwo federalne, które wyklucza istnienie państw narodowych. Stwierdził, że dzisiejsza decyzja TSUE to „dowód na bardzo poważny polityczny, historyczny błąd premiera Morawieckiego, który wyraził akceptację na szczycie w Brukseli w 2020 roku dla wprowadzenia tego rodzaju rozporządzenia, które już dzisiaj służy do tego, aby wywierać presję, poprzez szantaż, na Polskę i ograniczać naszą suwerenność w obszarze sprawiedliwości, czy w obszarze wartości”.

http://dakowski.pl/minister-ziobro-o-decyzji-tsue-ws-mechanizmu-warunkowosci-to-dowod-na-polityczny-historyczny-blad-premiera-morawieckiego/

--- * ---  

Robert Bąkiewicz  - Umowa o zasobach własnych i pakiet klimatyczny to są narzędzia przymusu, terroru, szantażu w stosunku do państwa polskiego. Panie premierze, nie ma takich pieniędzy za które moglibyśmy oddać polską suwerenność i niepodległość. Nie ma co się płaszczyć przed tymi niemieckimi politykami, którzy mówią o tym, że Polskę trzeba zagłodzić. Dlatego należy natychmiast wypowiedzieć umowę o zasobach własnych. Wypowiedzieć pakiet klimatyczny. Wypowiedzieć te wszystkie narzędzia, które służą do szantażowania Polski. Które służą do tego, żebyśmy przyjmowali rozwiązania bezprawne narzucane nam przez Brukselę, przez Berlin. – wskazywał. – ocenił.

https://www.youtube.com/watch?v=ch4_aEEtj28

19 lutego, 15:27, Piotr:

To prawda. Niestety, do kowidian nie dotrzesz.

24 lutego, 15:23, Gość:

Gwnoprawda . Prawdą jest to , że żaden kowidianin nie chce by jakikolwiek antyszczepionkowy konfederato[wulgaryzm]owy zyeb do niego dotarł . Szkoda , że takich imbecyli się nie znakuje . Zobaczyli by , co oznacza ostracyzm .

Piedrolisz przygłupie.

G
Gość
Dalismy rade w zgonach wyprzedzilismy 3 krotnie Italie https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-nadmiarowe-zgony-polska-statystyki/f0453qf,79cfc278
G
Gość
A tymczasem Polska wyprzedza Bułgarię w ilości nadmiarowych zgonów.
G
Gość
Rząd Portugalski to foliarze. Przecież wszyscy będą mieli bezobjawowe objawy najnowszej mutacji zarazy, jak tak można!?! Tam kompletnie zaburzono leworządność, cofnąć fundusze!
J
Jarosław Kaczyński
To dzięki mnie
G
Gość
16 lutego, 13:39, FederacjaZielonych.pl:

Żeby dostać się do lekarza ojciec musiał mieć wykonany test na Covid. Zamiast wyniku (tak/nie) dostał w przeddzień wizyty sms o treści: „wynik twojego testu na Covid jest już dostępny na internetowym koncie pacjenta. Zaloguj się i sprawdź go na www.pacjent.gov.pl” Żeby „się zalogować”, musi mieć założony np. „internetowy profil zaufany”. Żeby to zrobić, dla osoby, która nie korzysta z np. komputera, bankowości internetowej, najszybciej pojechać …osobiście do urzędu. Tam się dowiedział, że nie założy Profilu Zaufanego od ręki, tylko musi wrócić z powrotem do domu. Państwo z kartonu, absurd goni absurd, internetowość urzędów zamiast ułatwiać - komplikuje, wyklucza ludzi starszych? Absurdy Covidowe uniemożliwiają dostanie się do lekarza?

Dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów nie wzięły się z sufitu.

G
Gość
18 lutego, 18:44, gość:

Dlaczego w artykule nie pada ani razu słowo nazizm?

Można użyć innego- sanitaryzm...

G
Gość
18 lutego, 06:58, Gość:

PLANdemia!

Precz z kowidiańską zaszrycowaną sektą z kagańcami na ryjach!

19 lutego, 10:31, Gość:

Popieram! Spakować wszystkich wyszczypanych kowidian i wystrzelić ich w kosmos!

Niech budują bazę na Marsie!

P
Piotr
19 lutego, 10:55, Nobody63:

Więcej na

http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/aktualnosci/73-warto-poczytac-luty-2022

--- * --- 

Rafał Ziemkiewicz Polexit? Nie lękajcie się!

https://www.youtube.com/watch?v=NaBkpY450Ls

--- * --- 

Ludożerca: Rozmowy Najtrudniejsze - Zwiefka vs. Wodarg - Fałszywe pandemie

https://www.youtube.com/watch?v=ppQ16rQa3Mg

--- * --- 

Rafał Otoka-Frąckiewicz  Pitu Short: Czy wyrok TSUE to koniec rządu Morawieckiego?

https://www.youtube.com/watch?v=siTF8Wh2sjY

--- * --- 

Witold Gadowski Komentarz Tygodnia: House of Poland - zaczynam

https://www.youtube.com/watch?v=R_rkqs88xDk

--- * --- 

Jak do tej pory to rządy PiS są kataklizmem dla Polski. Takie są fakty.

PiS okazał się gorszy od PO, co wcale nie oznacza, że PO nie może być jeszcze gorsze od PiS

. Od aktualnego PiS może też być gorszy przyszły PiS

Dzięki takiemu straszakowi- straszenie PO, elektorat PiS zaakceptował dokładnie to, na co by się nie zgodził za rządów PO.

Na tym polega manipulacja zbiorową świadomością. :PiS zgodził się na likwidację Polski w sposób całkowity, ale stopniowy, lecz nieodwołalny.

PO optuje za natychmiastową likwidacją Polski i również nieodwołalnie.

Różnica wynika z temperatury gotowania żaby – elektoratów PO i PiS.

https://www.ekspedyt.org

--- * ---  

Podczas środowej (16.02.2022) konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że dzień, w którym TSUE usankcjonował mechanizm warunkowości to „ponura i zła data, która zapisze się w historii UE”.

Minister podkreślił, że mechanizm warunkowości wprowadzono po to, aby szantażować finansowo państwa członkowskie i ma on wspomóc proces przebudowy Unii Europejskiej w państwo federalne, które wyklucza istnienie państw narodowych. Stwierdził, że dzisiejsza decyzja TSUE to „dowód na bardzo poważny polityczny, historyczny błąd premiera Morawieckiego, który wyraził akceptację na szczycie w Brukseli w 2020 roku dla wprowadzenia tego rodzaju rozporządzenia, które już dzisiaj służy do tego, aby wywierać presję, poprzez szantaż, na Polskę i ograniczać naszą suwerenność w obszarze sprawiedliwości, czy w obszarze wartości”.

http://dakowski.pl/minister-ziobro-o-decyzji-tsue-ws-mechanizmu-warunkowosci-to-dowod-na-polityczny-historyczny-blad-premiera-morawieckiego/

--- * ---  

Robert Bąkiewicz  - Umowa o zasobach własnych i pakiet klimatyczny to są narzędzia przymusu, terroru, szantażu w stosunku do państwa polskiego. Panie premierze, nie ma takich pieniędzy za które moglibyśmy oddać polską suwerenność i niepodległość. Nie ma co się płaszczyć przed tymi niemieckimi politykami, którzy mówią o tym, że Polskę trzeba zagłodzić. Dlatego należy natychmiast wypowiedzieć umowę o zasobach własnych. Wypowiedzieć pakiet klimatyczny. Wypowiedzieć te wszystkie narzędzia, które służą do szantażowania Polski. Które służą do tego, żebyśmy przyjmowali rozwiązania bezprawne narzucane nam przez Brukselę, przez Berlin. – wskazywał. – ocenił.

https://www.youtube.com/watch?v=ch4_aEEtj28

To prawda. Niestety, do kowidian nie dotrzesz.

Wróć na i.pl Portal i.pl