
Adam Ehrlich Sachs "Po ojcu". To zbiór 117 krótkich opowiadań i przypowieści obrazujących relacje między ojcem a synem. Synowie albo buntują się za wszelką cenę przeciw decyzjom podjętym przez ojców, albo z głęboką pokorą poddają się ich wyrokom. Ojcowie albo gotowi są oddać życie za synów, albo traktują ich jak własność. Autor z humorem, ironią, a czasem czułością opisuje skomplikowane ojcowsko-synowskie stosunki.

Megan Bradbury "Wszyscy patrzą". To pozycja dedykowana szczególnie ojcom wykonującym wolne zawody lub interesującym się sztuką, szeroko rozumianą. To opowieść o artystach, 4 mężczyznach, którzy określili Nowy Jork. Jest fotograf, urbanista, poeta i prozaik. Tych czterech mężczyzn łączą dwa wspólne mianowniki: Nowy Jork oraz bycie niedocenianym. Plus Nowy Jork - miasto jak żywo organizm. Centrum światowego biznesu, kultury, sztuki i mody. Miejsce, o którym wielu marzy, ale nie każdemu jest dane tutaj być.

Dariusz Kaliński "Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?". Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą. Opowieść o budowie komunizmu i braterstwie narodów. Idelany prezent dla miłośników historii.

Piotr Świątkowski "Polakom i psom wstęp wzbroniony
Niemiecka okupacja w Kraju Warty". Autor bez znieczulenia ukazuje obraz okrucieństw Niemców w Kraju Warty i szuka śladów wojny w naszych czasach. Odwiedza Polaka, który pomagał Niemcom w obozie w Chełmnie nad Nerem, razem z rodziną Franciszka Witaszka obala mit doktora-truciciela, wysłuchuje volksdeutscha, który nie czuje się winny, jedzie do niewielkiej wioski nad Prosną szukać ostatniego żyjącego świadka śmierci Żydów...