5/22
Szwajcaria 1954. Tu premierowego gola na mistrzostwach...

Szwajcaria 1954. Tu premierowego gola na mistrzostwach świata strzelił Miloš Milutinović z reprezentacji Jugosławii w meczu z Francją (1:0). Był to jego jedyny gol podczas turnieju.

6/22
Szwecja 1958. Mecz Szwecja - Meksyk rozegrano o pięć godzin...

Szwecja 1958. Mecz Szwecja - Meksyk rozegrano o pięć godzin wcześniej niż pozostałe spotkania pierwszego dnia mistrzostw. Szwedzi wygrali 3:0, a pierwszego gola strzelił Agne Simonsson, który zakończył mundial z czterema bramkami.

7/22
Chile 1962. Premierowego gola strzelił Argentyńczyk Héctor...

Chile 1962. Premierowego gola strzelił Argentyńczyk Héctor Facundo w spotkaniu z Bułgarią (1:0). To jego jedyna bramka.

8/22
Anglia 1966. W meczu otwarcia Anglii z Urugwajem był...

Anglia 1966. W meczu otwarcia Anglii z Urugwajem był bezbramkowy remis, więc na pierwszego gola trzeba było czekać do kolejnego dnia. Jego autorem okazał się legendarny Pelé w starciu Brazylii z Bułgarią (2:0). Co ciekawe, więcej bramek już nie zdobył na tym turnieju.

WsteczDalej

Przerwano przesłuchanie Morawieckiego przed komisją śledczą. Co wyznał były premier?

NOWE FAKTY

Słynny aktor w Poznaniu: Chcę zostać Polakiem! Oto rozmowa z gwiazdą Impact 2024