
Projekt "Orion"
Twórcy łazika marsjańskiego wszystkie elementy elektroniczne wykonują sami – Dzięki temu dokładnie wiemy co się zepsuło, kiedy maszyna np. nagle stanie – tłumaczy Jakub Duńko. Na zdjęciu członkowie projektu „Orion” (od lewej): mgr inż. Marcin Maciejewski, Jakub Duńko, Paweł Jeruzalski, Maciej Dziaduszyński i Bartłomiej Matacz z Politechniki Lubelskiej.

AeroBrains
Firma zajmuje się wykorzystaniem neuronauki, czyli wiedzy o ludzkim układzie nerwowym, w biznesie. Jej klientami mogą być firmy HR i duże korporacje, które dzięki nim mogą kontrolować np. progres swoich pracowników w interesujących je dziedzinach. Twórcy przedsiębiorstwa czekają teraz na akceptację wniosku o dofinansowanie z PARP.

Arkona
Firma jako pierwsza zastosowała i upowszechniła włókna poliamidowe w stomatologii. Dziś produkty przedsiębiorstwa z Nasutowa można znaleźć w gabinetach dentystycznych na całym świecie. W Polsce promuje lakowanie zębów u najmłodszych, dzięki czemu mogą uniknąć bolesnego borowania. - Nasze dzieci wychodzą w statystykach dotyczących próchnicy gorzej niż rumuńskie, chcemy to zmienić - tłumaczy Karolina Ślebocka z Arkony.

Paweł "Breshke" Czyżewski
Pasją Pawła był taniec. Jednak rzucił studia z animacji kultury, żeby poświęcić się projektowaniu 3D. Głośno o nim stało się przed dwoma laty za sprawą koncepcji samochodu Bugatti Gangloff. W jego portfolio można znaleźć wizje mebli, elektroniki i pojazdów Lamborghini, Mazdy i Opla. Stara się o dofinansowanie na założenie własnego biura projektowego.