Mecz Radomiak Radom - Zagłębie Lubin online. Otwieramy...

Mecz Radomiak Radom - Zagłębie Lubin online. Otwieramy niedzielne granie! Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa (sobota 4.05, godz. 17:30),
    • Legia Warszawa - Radomiak Radom (niedziela 5.05, godz. 17:30)

• Damian Dąbrowski - 4
    • Tomasz Makowski - 4 (Marko Poletanović - bez oceny)
    • Kacper Chodyna - 6
    • Marek Mróz - 4 (Tomasz Pieńko - 3)
    • Mateusz Wdowiak - 3 (Serhij Bułeca - bez coeny)
    • Dawid Kurminowski - 6
  • +4' Koniec meczu! Zagłębie Lubin wywozi z Radomia komplet punktów po wygranej 4:3, mimo że po pierwszej połowie prowadził 3:0.

• [WIDEO] 86' DAWID ABRAMOWICZ (3:4)

• +3' "Żółtko" dla Bartosza Kopacza za grę na czas.

• +3' Teraz Gabriel Kobylak ustawiony tuż przy... linii środkowej wrzuca przed pole karne do Luki Vuskovicia. Nie udało mu się zgrać bliżej bramki.

• +2' Niemal całym zespołem "Zieloni" są na połowie "Miedziowych". Gabriel Kobylak kopie piłkę z ok. 25. metra w okolice bramki gości. Sokratis Diouis pewnie ją łapie!

• Piotr Lasyk dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• [WIDEO] 74' JAN GRZESIK (2:4)

• Luka Vusković w roli prawoskrzydłowego podaje płasko na bliższy słupek! Strzał z bliska mija bramkę!

• Momentalnie ożywiły się trybuny. Tym bardziej, że do dalekiego wrzutu z autu zbiera się Dawid Abramowicz, a w "szesnastce" jest Luka Vusković.

• Mocne dośrodkowanie Jana Grzesika z prawej strony na dalszy słupek, gdzie do piłki dopada Dawid Abramowicz. Ten przyjął, po czym huknął z ostrego kąta ile fabryka dała, niemal przełamując ręce Sokratisa Dioudisa!!!

• RADOMIAK ŁAPIE KONTAKT! DAWID ABRAMOWICZ!!!

• Tomasz Pieńko pognał lewą stroną. Nie zdecydował się na podanie do Dawida Kurminowskiego.

• Marko Poletanović zmienia Tomasza Makowskiego.

• "Dzień konia" "Miedziowych"

• Serhij Bułeca zmienia Mateusza Wdowiaka.

• Przerwa w grze. Piotr Lasyk czekał na komunikat z wozu VAR, czy Raphael Rossi nie faulował w polu karnym Dawida Kurminowskiego. Sędzia ostatecznie nakazuje grać dalej.

• 8 020 widzów w Radomiu. Ale już sporo z nich opuściło stadion w pierwszej połowie...

• Mateusz Cichocki upomniany żółtą kartką za ostre wejście w rywala. To jego czwarte "żółtko" i nie zagra w następnej kolejce z Legią Warszawa (niedziela 5 maja, godz. 17:30).

• "Dzieje się" w Radomiu!!!

Bilard w "szesnastce" Zagłębia i.. Bartłomiej Kłudka wybija piłkę idealnie na woleja Jana Grzesika. Ten uderzeniem w stronę dalszego (lewego) dolnego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA RADOMIAKA! STRZELCEM JAN GRZESIK!!!

• Tomasz Pieńko zmienia Marka Mroza.

• Ucichło w Radomiu. Dla jednych byłby to "piknikowy nastrój", ale dla gospodarzy raczej jest "grobowy". W poprzedniej kolejce 0:4 z Koroną Kielce w "Świętej wojnie) i teraz 1:4 z Zagłębiem Lubin. Radomiak ma trzecią najsłabszą defensywę w lidze z 51 straconymi golami. Więcej mają na koncie ŁKS (65) i Ruch (52).

• Krystian Okoniewski wpadł w greckiego bramkarza Zagłębia. Ten odczuł to wejście, ale może dać dalej. Z kolei młodzieżowiec uniknął żółtej kartki.

• Lubinianie wybijają piłkę pod nogi Rafała Wolskiego .Jego strzał z ostrego kąta w stronę bliższego rogu broni Sokratis Dioudis!

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Zagłębia. Christos Donis zgrywa głową w okolice prawego narożnika pola bramkowego, gdzie Luka Vusković wywalczył rzut rożny.

• [WIDEO] 51' VAGNER DIAS (1:3) I DAWID KURMINOWSKI (1:4)

• ... a za Michała Kaputa melduje się Leandro.

Leeeeeeeeo! Leeeeeeeeo!!

- niosło się przez kilka sekund z trybun.

• Krystian Okoniewski zmienia Jardela...

• Najpierw atomowe uderzenie Kacpra Chodyny z trudem odbija Gabriel Kobylak, a po chwli Marek Mróz uderza technicznie tuż obok dalszego (prawego) spojenia! Pomylił się nieznacznie!

• Po krótkim rozegraniu Marek Mróz wrzuca na dalszy słupek. Bartosz Kopacz zgrywa głową zbyt blisko bramki.

• Rzut wolny dla Zagłębia. Damian Dąbrowski posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Luka Vusković. Ten wybija głową za linię końcową.

• Luka Vusković upomniany żółtą kartką. Faulował Tomasza Makowskiego.

• Gra w "Zielone"

• Przerwa w grze. Tomasz Makowski potrzebuje pomocy medycznej.

• Idźcie do domu! My nie powiemy nikomu!

- niesie się po stadionie Radomiaka.

• Kapitalna odpowiedź "Miedziowych"!!!

Szeroko ustawiony Kacper Chodyna ruszył szybko prawą stroną, po czym wykłada płasko piłkę w polu karnym do Dawida Kurminowskiego. Ten uderza bez przyjęcia między nogami rywala tak, że ta po odbiciu się od lewego słupka wpada do siatki!

• HATTRICK DAWIDA KURMINOWSKIEGO!!!

• Będą emocje w Radomiu?

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne, gdzie niefortunnie interweniuje Bartłomiej Kłudka. Wybija pod nogi Vagnera Diasa, który mocnym uderzeniem z bliska pokonuje Sokratisa Dioudisa!

• GOL DLA RADOMIAKA! STRZELCEM VAGNER DIAS!!!

• Raphael Rossi wybija piłkę na rzut rożny, powstrzymując Mateusza Wdowiaka.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Luka Vusković wchodzi za Luisa Machado.

• ... Christos Donis wchodzi za Luizao...

• Trzy zmiany w Radomiaku: Vagner Dias zastępuje Joao Peglowa...

• Wracamy do Radomia, gdzie kończy się przerwa w meczu Radomiak - Zagłębie Lubin. Po pierwszej połowie goście prowadzą aż 3:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] 20' DAWID KURMINOWSKI (0:1)

[WIDEO] 30' ŁAWNICZAK (0:2) I 39' KURMINOWSKI (39')

• W każdym meczu walczy się o 3 punkty. Nie ma ważniejszych meczów. W każdym meczu chodzi o to, żeby strzelać bramki i wygrywać

. - powiedział w przerwie Dawid Kurminowski w rozmowie z dziennikarzem Calan+. Krótko, zwięźle i na temat.

• +1' Luis Machado szukał miejsca do dośrodkowania z prawej strony. Wreszcie zagrał przed bramkę, ale Jardel wbiegł zbyt głęboko.

Koniec pierwszej połowy. Radomiak Radomiak przegrywa z Zagłębiem Lubin (0:3).

• Zupełnie nie układa się gra drużyny Macieja Kędziorka. A sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Niepewnie poiąstkuje Sokratis Dioudis. Nie skorzystali z tego piłkarze Radomiaka.

• K*rwa mać! Radomiak, grać!

- niesie się z trybun.

• Dawid Kurminowski "potrafi uderzyć z dystansu" Dawid Kurminowski

• Strata Luisa Machado ok. 30 metrów od własnej bramki. Piłkę przejmuje Marek Mróz, który podaje do Dawida Kurminowskiego. Ten mocnym precyzyjnym uderzeniem zza linii 16. metra w stronę dalszego (lewego) rogu ponownie wpisuje się na listę strzelców!

• DUBLET DAWIDA KURMINOWSKIEGO!!!

• Dawid Kurminowski może grać dalej. Skończyło się na strachu.

• Nie wygląda to dobrze Dawid Kurminowski

• Przerwa w grze. Dawid Kurminowski walczył o piłkę i nie dość że stracił równowagę na banerze reklamowanym położonym za linią końcową, to jeszcze uderzył głową w obramowanie innej planszy reklamowej. Napastnik Zagłębia nie podnosi się z murawy, konieczna jest pomoc medyków.

• Dawid Abramowicz nie "zamknął" akcji po dośrodkowaniu Jana Grzesika.

• Najłatwiejsza bramka w karierze? Aleks Ławniczak

• Z pierwszym dośrodkowaniem - Damiana Dąbrowskiego z narożnika - poradzili sobie piłkarze Radomiaka. Do piłki dopada przed polem karnym Mateusz Grzybek, który posyła ją na dalszy słupek do Kacpra Chodyny, który niepilnowany zagrywa przed bramkę do Aleksa Ławniczaka. Ten z bliska głową pakuje do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM ALEKS ŁAWNICZAK!!!

• Dawid Abramowicz przerywa akcję Kacpra Chodyny. Goście mają jednak rzut rożny.

• Luizao upomniany żółtą kartką. W walce o górną piłkę uderzył rywala łokciem.

• Żółta kartka dla Marka Mroza.

• Bartłomiej Kłudka podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca na 7. metr do Dawida Kurminowskiego, który główkuje tuż nad poprzeczką!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Luisa Machado. Sokratis Dioudis ustawia piłkę na 5. metrze.

• Seria stałych fragmentów gry gospodarzy. Zarówno z autu, jak i rzutu rożnego nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką "Miedziowych".

• Pierwszy celny strzał i gol! Dawid Kurminowski

• Marek Mróz uruchomił mocnym prostopadłym podaniem Kacpra Chodynę. Ten z pola karnego, niemal z linii końcowej, zagrywa dokładnie na 7. metr do wbiegającego Dawida Kurminowskiego, który dopełnił formalności!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM DAWID KURMINOWSKI!!!

• Słaby strzały Luisa Machado z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

• Dawid Abramowicz szukał miejsca do dośrodkowania z lewej strony. Za mocno wypuścił sobie piłkę; Sokratis Dioudis wznawia grę z "piątki".

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jan Grzesik, który ucierpiał w starciu z Markiem Mrozem.

• Kolejny rzut wolny dla piłkarzy Waldemara Fornalika. Po wrzutce Damian Dąbrowskiego strzał głową Bartosza Kopacza nie sprawił problemu Gabrielowi Kobylakowi.

• Gospodarze bez trudu poradzili sobie z dośrodkowaniem z narożnika.

• Mocne zagranie na wolne pole do Dawida Kurminowskiego. Ten z tej akcji "wycisnął" rzut rożny.

• Joao Peglow nie zdołał zagrać z prawej strony pola karnego przed bramkę. Skutecznie uniemożliwił mu to Bartosz Kopacz.

• Uderzył odrobinę za wysoko! Okazja Mateusza Wdowiaka

• A teraz kapitalną okazję miał Mateusz Wdowiak!!!

Poradził sobie na skrzydle z Luisem Machado i pognał w stronę pola karnego! Uderzył jednak nad poprzeczką!

• Kapitalna interwencja Mateusza Grzybka! Mateusz Grzybek

• MATEUSZ GRZYBEK RATUJE ZAGŁĘBIE!!!

Jardel przedarł się środkiem w "szesnastkę" i przerzuca piłkę nad wychodzącym z bramki Sokratisem Dioudisem! Sprzed linii bramkowej wybija ją Mateusz Grzybek!!!

• Mocne zagranie z głębi pola do Rafała Wolskiego. Sokratis Dioudis spokojnie interweniuje przed "szesnastką".

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Radomiaka!

• Kapitanami są Raphael Rossi i Damian Dąbrowski.

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza Mazurek Dąbrowskiego. Przed meczem Radomiak - ZagłębiePrzed meczem Radomiak - Zagłębie

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• W rundzie jesiennej Radomiak wygrał w Lubinie 3:2. Chociaż na bramki Ediego Semedo i Pedro Henrique z pierwszej połowy odpowiedzieli - na kwadrans przed końcem - Damian Dąbrowski i Mateusz Wdowiak, to komplet punktów przyjezdnym zapewnił Edi Semedo.

Jak będzie dzisiaj?

• Spotkanie 30. kolejki w Radomiu poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. Natomiast w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski i Patryk Gryckiewicz. Asystować mu będą z kolei arbitrzy Krzysztof Myrmus oraz Damian Rokosz.

• Skład Zagłębia Lubin

• W fatalnej dyspozycji jest też Zagłębie. Podopieczni Waldemara Fornalika po niespodziewanym zwycięstwie z Pogonią Szczecin w pierwszej połowie marca zdobyli zaledwie 2 punkty w 5 meczach. Ostatnie trzy spotkania Miedziowych to same porażki. Warto jednak podkreślić, że dwie przegrane lubinianie zanotowali przeciwko rozpędzonym Górnikowi Zabrze oraz Jagiellonii Białystok.

• Skład Radomiaka Radom

• Zarówno drużyna Radomiaka Radom, jak i Zagłębia Lubin będzie miała coś do udowodnienia. Podopieczni Macieja Kędziorka będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o wstydliwej porażce z Koroną Kielce na Suzuki Arena (0:4). W poprzedniej kolejce pozwolili sobie na wbicie czterech bramek, a golkipera Gabriela Kobylaka pokonywali wówczas tacy piłkarze jak Daniel Trejo, dwukrotnie Jewgienij Szykawka oraz samobójczo Luka Vusković. Ten ostatni jest dzisiaj na ławce rezerwowych "Zielonych".

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Niedzielny "hattrick" z 30. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy w Radomiu, gdzie już za 25 minut zmierzą się sąsiedzi z tabeli - Radomiak z Zagłębiem Lubin. Obie drużyny dążą do przełamania, bo przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie 5 "oczek". Jest więc o co grać.

Mecz Radomiak - Zagłębie poprowadzi Piotr Lasyk...