Memy o języku polskim rozbawiły do łez niejednego internautę. Zobacz popularne grafiki z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
jeja.pl, memy.pl, demotywatory.pl, kwejk.pl, besty.pl, blasty.pl
Memy o języku polskim rozbawiły do łez niejednego internautę, bowiem twórcy tych grafik z przymrużeniem oka potraktowali wiele aspektów, związanych z użytkowaniem naszej mowy narodowej. Autorzy humorystycznych obrazków wykorzystali do tego między innymi przykłady z błędami ortograficznymi bądź niewłaściwie zastosowaną interpunkcją. Innym zabawnym grafikom komizmu nadały konkretne skojarzenia czy konteksty źle użytych słów. Użytkownicy sieci śmieją się też z łamańców językowych oraz z dowcipnych sytuacji, towarzyszących obcokrajowcom podczas nauki polskiej mowy. Warto przypomnieć, że memy o naszym języku idealnie wpisują się w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zobacz najpopularniejsze grafiki i uśmiechnij się!

Tematem memów stał się również język ojczysty

Wśród najpopularniejszych obrazków z humorem, które na bieżąco są publikowane w internecie przez użytkowników sieci znalazły się również memy o języku polskim. Jak się okazuje, rozbawiły one do łez niejednego internautę, bowiem twórcy tych grafik z przymrużeniem oka potraktowali wiele aspektów, związanych z użytkowaniem naszej mowy narodowej. Autorzy humorystycznych obrazków wykorzystali do tego między innymi przykłady z błędami ortograficznymi bądź niewłaściwie zastosowaną interpunkcją. Innym zabawnym grafikom komizmu nadały konkretne skojarzenia czy konteksty źle użytych słów. Użytkownicy sieci śmieją się też z łamańców językowych oraz z dowcipnych sytuacji, towarzyszących obcokrajowcom podczas nauki polskiej mowy. Ponadto dystansem odnoszą się również do uczniowskich sposobów postrzegania języka ojczystego jako przedmiotu w szkole. Zestawiają polskie słowa z obcojęzycznymi i odwołują się do konstrukcji zdaniowych, które, wyrwane z kontekstu mogą brzmieć bardzo komicznie.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Memy o naszym języku idealnie wpisują się w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, przypadający 21 lutego. Jest to kolejne nietypowe święto, które można znaleźć w niejednym kalendarzu. Celem jego wprowadzenia było podkreślenie znaczenia użytkowanej przez każdy naród własnej mowy. Język ojczysty stanowi bowiem jeden z podstawowych elementów, jaki ogrywa niezwykle ważną rolę w budowaniu oraz zachowaniu tożsamości narodowej. Jest nieodłączną częścią dziedzictwa kulturowego, w której przejawia się ogromna jego różnorodność, bogactwo i unikatowość. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony 17 listopada 1999 roku przez UNESCO, z inicjatywy mieszkających w kanadyjskim Vancouver Bengalczyków. Napisali oni list do sekretarza ONZ Kofiego Annana, w jakim poprosili go o podjęcie kroków na rzecz ocalenia języków świata przed ich wyginięciem. Impulsem do tego pomysłu stały się tragiczne wydarzenia, które w 1952 roku miały miejsce w Dhace. Wówczas odbyła się tam demonstracja w sprawie nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Zginęło wtedy pięciu studentów miejscowego uniwersytetu. Obywatele Bangladeszu zyskali swój język urzędowy w 1956 roku, a termin, w jakim przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego nawiązuje do daty tragicznych wydarzeń w Dhace.

W załączonej galerii prezentujemy memy o języku polskim, które rozbawiły do łez niejednego internautę. Zobacz najpopularniejsze grafiki z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego!

Memy o języku polskim rozbawiły do łez niejednego internautę. Zobacz!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl