Międzynarodowa firma EdTech stwarza miejsca pracy w Polsce

Materiał informacyjny Buki

Z początkiem pandemii koronawirusa rzeczywistość wielu Polaków bardzo się zmieniła. Dotknęło to każdej dziedziny życia: prywatnej, zdrowotnej, społecznej, no i oczywiście zawodowej. Analizując sytuację na polskim rynku pracy w ciągu ostatniego roku (czyli niemal od początku pandemii koronawirusa), możemy obserwować następujące zmiany:
- na początku pandemii koronawirusa w 2020 roku i w czasie pierwszego lockdownu ponad 200 tys. Polaków straciło pracę;
- w ciągu kolejnych kilku miesięcy liczba bezrobotnych nadal rosła, średnio o 2-3% miesięcznie;
- ogólna liczba ofert pracy spadła o 32,7% w ciągu roku, czyli o 41 tys.

To są tylko nieliczne statystyki, ale nawet one wyraźnie pokazują, jak przedstawia się bieżąca sytuacja na rynku pracy w Polsce. Nic dziwnego. Koronawirus potężnie uderzył nie tylko w system opieki zdrowotnej, ale także w większość innych branż. Tylko nielicznym nadal udaje się działać na pełnych obrotach, a nawet rozwijać się. Wśród tych nielicznych jest również branża EdTech i przynależąca do niej międzynarodowa firma Buki, która jest w stanie zapewnić ogromną liczbę miejsc pracy w Polsce i na świecie.

*

Czym jest EdTech i z czym to się je?

Edtech to nic innego, jak wynikające z samej nazwy technologie edukacyjne. Strona buki.org.pl jest serwisem korepetytorskim. Co to znaczy? Jedni szukają tam osób (dla siebie lub swoich dzieci), które mogą czegoś nauczyć. Inni zaś znajdują uczniów, czyli klientów, którzy przynoszą im realny dochód. Mówiąc jeszcze inaczej – absolutnie każdy człowiek, który posiada wiedzę specjalistyczną i potrafi podzielić się nią z innymi, może się zatrudnić i zacząć zarabiać nawet bez potrzeby wychodzenia z domu.

Covid znacząco przyspieszył proces „informatyzacji” rzeczywistości. Zdalna praca, zdalne nauczanie, zdalny rozwój osobisty – to wszystko stało się codziennością milionów osób. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że jedni szukają możliwości uczenia się, a inni zarabiania online. Zarówno jedną, jak i drugą opcję zapewnia firma Buki.

Buki w liczbach i statystykach

Firma Buki prowadzi swoją działalność od 2014 r. W ciągu niecałych 7 lat Buki odniosła ogromny sukces w branży EdTech i stała się międzynarodową firmą, która posiada własną bazę uczniów i korepetytorów w 7 krajach na całym świecie, mianowicie: na Ukrainie, w Polsce, Kazachstanie, Hiszpanii, Rosji, Nigerii i Meksyku. Łączna liczba uczniów wynosi około 137 738 rocznie, a liczba zarejestrowanych korepetytorów 73 000.

*

Tak naprawdę powyższe liczby to tylko bieżący stan rzeczy. Firma w żaden sposób nie ogranicza bowiem ani liczby uczniów, ani liczby korepetytorów, którzy w każdej chwili mogą się zarejestrować i spróbować swoich sił w tym zakresie. W ten sposób realne możliwości firmy w zakresie tworzenia miejsc pracy w Polsce i innych krajach stają się również nieograniczone. Wszytko zależy tylko od osób, które szukają zatrudnienia.

Coraz więcej Polaków zarabia w Buki

Kolejnym przykładem przemian, spowodowanych kwarantanną i zamknięciem wszystkich w domu, jest wzrost liczby korepetytorów, którzy zaczęli zarabiać za pośrednictwem serwisu Buki w 2020 roku oraz stabilny przyrost tejże liczby w ciągu ostatniego roku. W 2020 roku swoje ankiety korepetytorów zarejestrowało ponad 4000 osób, co stanowi ponad połowę ogólnej liczby korepetytorów w Polsce.

Praca za pośrednictwem Buki dla wielu osób stała się kołem ratunkowym. Ci, którzy stracili stałe źródło dochodu, znaleźli możliwość zarabiania w EdTech.
- Bez długich listów motywacyjnych i rozmów kwalifikacyjnych.
- Bez potrzeby wychodzenia z domu i narażania się na niebezpieczeństwo.
- Bez żadnych opłat „z góry”.
- Bez stałych prowizji.

Korepetycje dają możliwość zarabiania specjalistom z różnych branż – nie tylko nauczycielom. Najważniejszy wymóg kwalifikacyjny to fachowa wiedza.

Na poniższym wykresie bardzo wyraźnie widać dynamikę wzrostu liczby korepetytorów w ciągu lat. Średni miesięczny przyrost nauczycieli prywatnych w Polsce w ostatnim roku wyniósł 340 korepetytorów. Warto zaznaczyć, że taki podaż w pełni odpowiada popytowi na rynku: liczba nowych uczniów w tymże okresie była prawie dwukrotnie większa i wynosiła 7325 osób rocznie lub 610 osób miesięcznie, poszukujących korepetytorów na Buki.

*

Nie wystarczy założyć konto

Na rejestracji kończy się cała część formalna, która jest wymagana, by rozpocząć pracę za pośrednictwem serwisu Buki. To jednak nie wystarczy. Każdy korepetytor sam kreuje swój wizerunek w serwisie. Buki posiada precyzyjny system oceny i rankingowania korepetytorów. Co za tym idzie – trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każdy może się znaleźć zarówno na szczycie, jak i na samym dole takiego rankingu. Co przekłada się na pozycję korepetytora w rankingu Buki?
- poziom wypełnienia profilu;
- certyfikaty, dyplomy i inne dokumenty, potwierdzające kompetencje korepetytora;
- wpisy na własnym blogu (tak, istnieje możliwość prowadzenia własnego blogu na stronie Buki);
- opinie klientów – będą na nie zwracać uwagę wszyscy przyszli klienci, dlatego warto zadbać o jak największą liczbę pozytywnych - opinii.

Jak widać – serwis daje korepetytorowi szerokie możliwości w zakresie rozwoju własnej marki, znalezienia dużej liczby klientów i kreowania własnego profesjonalnego wizerunku.

Serwis Buki dba o pełną wygodę i zadowolenie zarówno klientów serwisu, jak i jego korepetytorów. Z myślą o każdym z nich działa Biuro wsparcia, które doradzi w dowolnej kwestii, związanej z działaniem serwisu i jego obsługą techniczną, a także w kwestii współpracy pomiędzy uczniem a korepetytorem. Zapoznaj się z opiniami użytkowników serwisu, aby samemu przekonać się, jaki jest wygodny i przydatny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl