
2. miejsce
Definicja: Określenie młodej kobiety zafascynowanej amerykańską kulturą i ruchami lewicowymi. Zazwyczaj używane w kontekście naiwnych acz wyrazistych wpisów na Twitterze […].
Słowo zostało wykluczone z plebiscytu, co wytłumaczono sytuacją polityczno-społeczną związaną z demonstracjami Strajku Kobiet.
- W sytuacji, w której wyśmiewane „julki” są bite na ulicach, kapituła plebiscytu na mocy regulaminu zdecydowała, że nie wygra słowo wyśmiewające czyjeś poglądy. Nie będziemy przemilczać tych zgłoszeń, ale w statystyce wyników nie uwzględnimy słów zaostrzających konflikt społeczny - wyjaśniła w wydanym komunikacie kapituła plebiscytu.
Zobacz, na które słowo oddano najwięcej głosów ---->

1. miejsce
Definicja: Wydawać pieniądze bez sensu.
Podobnie dużo głosówa oddano na wyraz sasin tłumaczony jako synonim kwoty "70 milionów złotych.
Słowa zostały wykluczone przez kapitułę plebiscytu z powodu nawiązania do nazwiska konkretnego polityka.
Mimo braku wyłonienia zwycięzcy, kapituła zdecydowała się wyróżnić jedno słowo.
Zobacz, o jakie słowo chodzi ---->

Wyróżnienie
Definicja: "idea mówiąca o tym, że nic nie jest takie, jakie się wydaje”.
Wyróżnienie kapituła tłumaczy następująco:
"Słowo to jest związane z kanałem youtube „Wojna idei” Szymona Pękały i przez niego zostało rozpropagowane, ale nie powstało wcale w tym roku. W sieci można je znaleźć w innych kontekstach co najmniej od roku 2014 - wyjaśniają jurorzy plebiscytu. - Rzeczownik utworzono od konstrukcji składniowej z dodatkiem przyrostka abstrakcyjnego –yzm, tak jak niegdyś tumiwisizm. Tozależyzm, w odróżnieniu od tumiwisizmu, jest jednak przynajmniej w pewnym stopniu pożyteczny, chroni nas przed kategorycznością osądu."
Zobacz najciekawsze słowa, jakie nominowano w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku 2020