5 z 10

O wybrykach kiboli Legii można napisać całkiem pokaźny zbiór, nawet w twardej oprawie. Jeszcze w minionym sezonie grupa chuliganów pobiła piłkarzy po meczu z Wisłą Płock. Taki incydent to już recydywa, bo w 2017 roku zawodnicy zostali spoliczkowani po porażce z Lechem Poznań.

Rok temu doszło do skandalicznych scen przed meczem Warta - Legia. Pseudokibice Legii napadli na rodzinę zmierzającą na mecz do Grodziska Wielkopolskiego. Samochód kibiców Warty Poznań zepsuł się, a do zdarzenia doszło na poboczu, ok. godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Chuligani dotkliwie pobili 13-letniego chłopca, jego 48-letniego ojca oraz 71-letniego dziadka. Dodatkowo okradli młodego kibica z koszulki Warty.

Jeśli nadal możecie czytać "wyczyny" kiboli Legii, to wiedzcie, że nie oszczędzają nikogo. Poza 13-latkiem z Warty ich ofiarą stał się również kumpel po szalu. Podczas fety mistrzowskiej na stadionie przy ul. Łazienkowskiej skopano fana na środku boiska.

Legia Warszawa

6 z 10

W atmosferze skandalu skończył się mecz Lech Poznań - Legia Warszawa w 2018 roku. W drugiej połowie meczu, przy stanie 2:0 dla Legii z "Kotła" na murawę poleciały race. Kibice wyłamali ogrodzenie, na murawę wyszły oddziały policyjne. Chwilę później piłkarze poszli do szatni, a arbiter przerwał mecz. Mecz został przerwany na wniosek wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Stało się to tuż po tym jak kibice wtargnęli na murawę. To pokłosie straconej przez Kolejorza szansy na mistrzostwo Polski, kosztem wygrywającej na Bułgarskiej Legii.

Lech Poznań

7 z 10

W 2020 roku Widzew awansował do Fortuna 1 Ligi. Po porażce ze Zniczem Pruszków kibole wybiegli na murawę, choć byli już pewni promocji do wyższej klasy rozgrywek. Na murawie uderzony został Adam Radwański, który był też po części związany z ŁKS-em. Dużo w mediach mówiło się o tłumaczeniach łódzkich kiboli. 18-letniego Roberta Prochownika zrugali za to, że od nich oberwał. - Za wyłapany cios przeprosić powinni cię koledzy z zespołu, którzy to głównie swoją postawą wywołali takie odruchy, za które ty niewinnie chłopaku oberwałeś - napisali w oświadczeniu.

Widzew Łódź

8 z 10

Piłkarze Śląska w ostatnich sezonach oddawali koszulki już kilkukrotnie. Kibole twierdzą, że mają bezwarunkowe prawo odebrać im je, bo przecież zawodnicy nie są "godni" ich noszenia. Hipokryci.

"Gracie w Śląsku Wrocław, a to was zobowiązuje do zapier... i wygrywania, a nie do przeciętności i przegrywania meczu za meczem. Chodźcie się tu teraz kibicom tłumaczyć" - krzyczał jeden z kiboli po meczu Warty ze Śląskiem w zeszłym sezonie.