
Wiatrak w Różance
Wiatrak położony jest w malowniczej wsi Różanka, znajdującej się w gminie Wiśniowa. Młyn wiatrowy został zbudowany w 1947 roku przez Władysława Szaro, ojca obecnego właściciela wiatraka. Wkoło rozpościera się piękny widok. Kiedy natraficie na właściciela wiatraka, Tadeusza Szaro będziecie mogli usłyszeć nieco więcej o jego historii.
Jeśli jesteście miłośnikami rowerów, to mamy dobrą wiadomość - przez Różankę przebiega trasa rowerowa (jeśli lubicie dłuższe trasy, to polecamy wybrać odcinek północny trasy, który obejmuje najwyższe punkty gminy Wiśniowa od Tułkowic, Różanki, Niewodnej, po Szufnarową, do Jaszczurowej – można podziwiać stąd piękne widoki na pasmo Pogórza, góry Chełm i Bardo, Bramę Frysztacką, Przełęcz Dukielską, a nawet szczyty Tatr).
Gdzie możecie biwakować? Polecamy Trójwieś - granica Tułkowic, Różanki i Kożuchowa. Możecie rozłożyć namiot oraz rozpalić ognisko.
zobacz też: Nowe uzdrowisko na Podkarpaciu - Latoszyn-Zdrój

Muzeum Strachów Polnych
Muzeum Strachów Polnych znajduje się w Sołonce, ok. 20 km od Rzeszowa.
Muzeum powstało w 1985 roku z inicjatywy nauczyciela, etnografa i twórcy – Aleksandra Bielendy. Znajdują się tu w większości oryginalne strachy – na wróble, lisy, sarny i inne zwierzęta.
Na zdjęciu: Aleksander Bielenda

Poręby Dymarskie
Znajduje się tu drewniany kościół, wybudowany w latach 1656-1660.
W jego wnętrzu tuż pod amboną znajduje się… wizerunek Tutivillusa czyli najsłynniejszego w średniowieczu diabła. Warto odwiedzić kościółek, ponieważ to prawdopodobnie jedyna świątynia w Polsce z diabelskim wizerunkiem.

Pruchnik – tajemniczy obelisk na Górze Iwa
Góra Iwa (406 m n.p.m.) znajduje się w okolicach Pruchnika. Zobaczyć tu możemy 5-metrowy murowany słup Tatarski.
Budowla ta pełniła funkcję punktu alarmowego. Na górze obelisku rozpalano ogień, który informował mieszkańców o niebezpieczeństwie.
W Pruchniku na Górze Iwa znajduje się też wieża widokowa, z której to rozpościera się piękny widok na okolicę (na zdjęciu widok z wieży).