
Nowe Delhi
Drugie co do wielkości miasto na świecie - Nowe Delhi - rozświetla ciemności m.in. iluminacją zabytków takich jak Brama Indii.
Naukowcy z NASA i innych agencji używają nocnych zdjęć satelitarnych do obserwowania stopniowych zmian w urbanizacji, migracji populacji czy rozwoju usług. W porównaniu do danych zebranych w 2012 roku, znacznemu rozświetleniu uległa północna część Indii.

Nowy Jork
Nowy Jork jest najjaśniejszym miastem w Stanach Zjednoczonych, zaś pewne miejsca - takie jak Times Square - są nocą tak jasne, że można poczuć się tam jak za dnia.
Każdy piksel po maksymalnym przybliżeniu mapy odpowiada blokowi sześciu budynków, zaś sam Times Square zajmuje zaledwie kilka pikseli - a mimo tego od całego miasta bije blask widoczny z kosmosu.

Tokio
Jako jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie, Tokio znane jest ze swoich nocnych świateł i neonów, rozświetlających w szczególności obszary takie jak Shibuya i dzielnica handlowa Shinjuku.
Aby wykonać zdjęcia, satelita Suomi NPP okrąża Ziemię w odległości 824 km od powierzchni, obiegając całą planetę dwa razy dziennie - raz za dnia i raz w nocy.

Johannesburg
Afryka, poza północnym wybrzeżem, to w większości ciemne plamy aniżeli rozświetlone miasta i drogi. Za największe skupisko świateł widoczne na nocnej mapie odpowiada Johannesburg - najbardziej zaludnione miasto w Republice Południowej Afryki.
W dodatku, w odległości ok. 60 km na północ, znajduje się stolica RPA - Pretoria. Dwie aglomeracje tworzą wspólnie zlewający się punkt świetlny na nocnej mapie naszego globu.