1/5
Skandaliczne sceny na meczu Lech - Legia trafiły także na...

Skandaliczne sceny na meczu Lech - Legia trafiły także na łamy czołowych mediów m.in. w Anglii, Francji i Niemczech. Zobacz, co napisały ------>

2/5
"Daily Mail" (Anglia)...

"Daily Mail" (Anglia)

"Legia Warszawa wygrała polską ligę po meczu przerwanym przez kibiców Lecha Poznań, którzy rzucili zapalone race na boisko, zanim zostali przępedzni przez 200 policjantów

W niedzielny wieczór Legia Warszawa została mistrzem Polski po raz 13. w historii klubu po meczu wygranym walkowerem 3:0 z Lechem Poznań, którego kibice rzucali race na boisko i wbiegli na murawę.

Sędzia Daniel Stefański przerwał mecz w 77. minucie, kiedy Legia prowadziła 2:0 po golach Domagoja Antolicia i Michała Kucharczyka.

Po golu tego ostatniego kilkudziesięciu kibiców Lecha wbiegło na murawę, skąd zostali przepędzili przez około 200 uzbrojonych policjantów."

Przejdź do następnego slajdu ------->

3/5
"Der Spiegel" (Niemcy)...

"Der Spiegel" (Niemcy)

"Legia Warszawa ogłoszona mistrzem po zamieszkach

Tlący się dym, zadyma i interwencja polski - ostatnia kolejka w polskiej lidze piłkarskiej zakończyła się skandalem.

Legia Warszawa została oficjalnie ogłoszona mistrzem Polski pomimo niedokończenia meczu z Lechem Poznań. Komisja Ligi postanowiła uznać zwycięstwo Legii, chociaż sędzia zakończył mecz Ekstraklasy w 77. minucie przy wyniku 2: 0 dla gości z Warszawy.

Wtedy to poznańscy fani zaczęli rzucać na boisko race i wbiegli na murawę. Około 200 policjantów zdołało przegonić kibiców z powrotem na trybuny."

4/5
"L’Equipe" (Francja)...

"L’Equipe" (Francja)

"Legia Warszawa mistrzem Polski przy zielonym stoliku

Legia Warszawa wygrała polską ligę po raz 13. w historii. Dokonała tego w niedzielę po wygranej walkowerem 3:0 nad Lechem Poznań, którego fani rzucili na boisko race, po czym wbiegli na boisko.

Sędzia Daniel Stefański przerwał mecz w 77. minucie. Legia prowadziła 2:0 po golach Domagoja Antolicia i Michała Kucharczyka.

Lech zapowiedział, że nie będzie odwoływał się od decyzji o walkowerze."