Najlepszy wynik Polski w historii Zimowych Igrzysk...

Najlepszy wynik Polski w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży

2/5
17-letnia Anna Falkowska jako jedyna potrafiła zdobyć złoty...

Anna Falkowska (short track)

17-letnia Anna Falkowska jako jedyna potrafiła zdobyć złoty medal na tegorocznych młodzieżowych igrzyskach olimpijskich. Na 500 metrów okazał się bezapelacyjnie najlepsza, wygrywając każdy wyścig w jakim startowała. Natomiast na 1500 metrów otarła się o podium. Pomimo młodego wieku zawodniczka już niejednokrotnie występowała w Pucharze Świata czy mistrzostwach Europy w short tracku. To właśnie w tegorocznym europejskim czempionacie była bliska medalu w sztafecie. Już niebawem wystartuje w mistrzostwach świata juniorów jako jedna z kandydatek do podium.

3/5

4/5
15-letnia Hanna Mazur zdobyła brązowy medal na dystansie...

Hanna Mazur (łyżwiarstwo szybkie)

15-letnia Hanna Mazur zdobyła brązowy medal na dystansie 1500 metrów. Panczenistka startowała w ostatniej parze. Pomimo młodego wieku już przeszła do historii, bowiem wcześniej żaden panczenista, bądź panczenistka nie zdobyli młodzieżowego medalu olimpijskiego. W poprzednim roku startowała w innej imprezie rangi olimpijskiej - Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Friuli Venezia Giulia 2023. Wywalczyła cztery medale, lecz...w short tracku. Jej rodzice to byli sportowcy. Ociec Hanny to wielokrotny medalista mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, zaś mama Agnieszka Ziemczonek specjalizowała się w narciarstwie alpejskim.