5/11
Holenderski szkoleniowiec przygodę z kadrą zaczął nieudanie,...

Leo Beenkahher (2006-2009)

Holenderski szkoleniowiec przygodę z kadrą zaczął nieudanie, bo w debiucie przegrał z Danią (0:2), ale to co się działo później - przekroczyło najśmielsze oczekiwania kibiców.

Polacy potrafili pokonać Portugalię u siebie, a także nie przegrać z nimi na wyjeździe, wygrali m.in. dwukrotnie z Belgią i w efekcie pierwszy raz w historii awansowali na mistrzostwa Europy.

Nieudany turniej Euro, a zwłaszcza nieudane eliminacje do mundialu w RPA zawarzyły o posadzie Beenhakkera. Do pamięci kibiców przejdzie także jego niechlubne zwolnienie po porażce ze Słowenią 0:3.

Debiut w roli selekcjonera: porażka 0:2 z Danią (mecz towarzyski)
Mecze na ławce reprezentacji: 46
Bilans: 21-13-12

6/11
To właśnie on miał przygotować reprezentację na Euro 2012,...

Franciszek Smuda (2009-2012)

To właśnie on miał przygotować reprezentację na Euro 2012, którego Polska była współorganizatorem. Trzy lata pracy poszło na marne... Biało-Czerwoni nie wyszli z grupy, choć wszyscy oceniając naszych grupowych rywali byli przekonani, że z takiej grupy nie da się nie wyjść (Czechy, Rosja, Grecja).

Franciszek Smuda rozpoczął przygodę z kadrą od porażki w meczu towarzyskim. Polska poległa w starciu z Rumunami. W kadrze zagrali m.in. Michał Żewłakow i Sławomir Peszko. Obu zabrakło na polsko-ukraińskim turnieju.

Debiut w roli selekcjonera: porażka 0:1 z Rumunią (mecz towarzyski)
Mecze na ławce reprezentacji: 36
Bilans: 14-13-9

7/11
Do obowiązków Fornalika należało poskładanie rozsypanej...

Waldemar Fornalik (2012-2013)

Do obowiązków Fornalika należało poskładanie rozsypanej kadry po nieudanym Euro. Przegrał sensacyjnie z Estonią, a miesiąc później rozpoczął eliminacje do mundialu w Brazylii.

Na mistrzostwa świata nie awansował, a mecz przeciwko Anglii, który kończył eliminacje był jego ostatnim. Dziś pracuje w Zabłębiu Lubin, choć po przygodzie z kadrą długo był związany z Piastem Gliwice, z którym wywalczył m.in. mistrzostwo Polski.

Debiut w roli selekcjonera: porażka 0:1 z Estonią (mecz towarzyski)
Mecze na ławce reprezentacji: 17
Bilans: 7-4-6

8/11
Niewątpliwie to kadra Adama Nawałki w ostatnich latach była...

Adam Nawałka (2013-2018)

Niewątpliwie to kadra Adama Nawałki w ostatnich latach była tą, w której zakochali się kibice reprezentacji. Z tym selekcjonerem Polacy awansowali na Euro i osiągnęli ćwierćfinał ulegając późniejszym mistrzom Portugalii oraz awansowali na mundial w Rosji.

Po imprezie w Rosji, która dla Polaków udana nie była Nawałka z kadrą się pożegnał. Jak zaczynał? Od porażki w towarzyskim meczu ze Słowacją. Kadra z tego meczu może dziwić, bowiem grali w niej np. Rafał Kosznik (jedyny mecz w kadrze), Adam Marciniak (dwa mecze) czy Tomasz Brzyski (siedem meczów).

Debiut w roli selekcjonera: porażka 0:2 ze Słowacją (mecz towarzyski)
Mecze na ławce reprezentacji: 50
Bilans: 27-13-10

Pozostały jeszcze 3 zdjęcia.

Przerwano przesłuchanie Morawieckiego przed komisją śledczą. Co wyznał były premier?

NOWE FAKTY

Słynny aktor w Poznaniu: Chcę zostać Polakiem! Oto rozmowa z gwiazdą Impact 2024