Zobacz piękne chwile w Lahti, w którym ważne role odgrywali Polacy

2/7
W 2001 roku Polak zdobył nie tylko pierwsze medale...

Adam Małysz - złoto mistrzostw świata w 2001 roku

W 2001 roku Polak zdobył nie tylko pierwsze medale mistrzostw świata w karierze, ale również wywalczył premierowy złoty krążek. Tytuł mistrza świata uzyskał na skoczni normalnej (K-90). Po srebrny medal sięgnął na skoczni dużej (K-116).

3/7
Aktualny prezes Polskiego Związku Narciarskiego dwukrotnie...

Aktualny prezes Polskiego Związku Narciarskiego dwukrotnie zwyciężył w 2003 roku. Kolejne zwycięstwo miało miejsce cztery lata później. Łącznie sześć razy bywał na pucharowym podium (dwa razy drugi i raz trzeci).

4/7
W 1938 roku odbył się drugi w historii światowy czempionat w...

Stanisław Marusarz - srebrny medal na MŚ w 1938 roku

W 1938 roku odbył się drugi w historii światowy czempionat w Lahti. To właśnie wtedy swój jedyny w karierze medal wywalczył Stanisław Marusarz. Polak ostatecznie zajął drugie miejsce, choć według wielu został ''oszukany i okradziony'' z mistrzowskiego tytułu. Legenda skoczyła o 5,5 m dalej niż pierwszy Norweg Asbojoern Ruud. Wyniki ogłoszono parę godzin po konkursie, a po zakończeniu zawodów wielu gratulowało Polakowi zwycięstwa. Norwegowie przyznali tytuł swojemu rodakowi.