Pierogi, półgęsek, pasztet. Ile kosztują produkty z gęsiny?
W listopadzie szczególne miejsce w menu restauracji oraz na niepodległościowych festynach zajmuje gęsina. Nogi, piersi z gęsi czy całe tuszki pojawiają się...
Za jabłka w skupie płacą 2 razy więcej niż rok temu. To i tak ułamek ceny w sklepie
Jabłka podrożały nie tylko ze względu na mniejsze zbiory, ale i większe zainteresowanie naszymi owocami za granicą. Cena za kilogram urosła na straganach,...
Zbiory kukurydzy dobiegają końca, rolnicy wolą przechować ziarno
W większości kraju zbiory kukurydzy już się kończą. Jak wskazuje Izba Zbożowo-Paszowa, podaż kukurydzy suchej maleje, a wielu producentów decyduje się...
Polska produkuje najwięcej dyni w UE. Uprawa nie jest wymagająca
Polacy królują w uprawie dyni? Okazuje się, że tak. Od 2020 roku nasz kraj jest liderem w produkcji warzywa w Unii Europejskiej. Jak informuje Krajowy Ośrodek...
Świeże orzechy włoskie i laskowe można kupić prosto z sadu. Za ile?
Trwa sezon dla wielbicieli świeżych orzechów. W październiku i na początku listopada bez trudu kupimy świeże orzechy laskowe oraz orzechy włoskie, czyli...
W sprzedaży nie tylko główki. Tyle za kilogram kapusty szatkowanej
W sezonie jesiennym, gdy za rokiem czają się choroby, warto postawić na naturalne bomby witaminowe. Nasze babki wiedziały, że leśne owoce lub kiszone warzywa...
Chryzantemy są hitem, nie tylko na cmentarzu. Ile kosztuje doniczka do ogródka?
Trwa szczyt sezonu dla producentów chryzantem, którzy ceny hurtowe mają zdecydowanie niższe od tych sprzedawanych przed cmentarzami. Od kilku lat podbijają...
Kończą się zbiory jabłek. Tyle płacimy obecnie za kilogram owoców
To już ostatnie dni na zbiór jabłek. Choć w tym roku sadownicy zmagali się z wieloma problemami przy produkcji i owoców jest mniej, są one dobrej jakości. Ile...
Dynia kusi na straganie. Można kupić na kilogramy albo sztuki. Za ile?
Na polach dojrzewają kolejne dynie, a wcześniejsze okazy pojawiały się w sprzedaży jeszcze we wrześniu. Ozdobne najczęściej wycenia się na sztuki, a dynie...
Sprzedam kopaczkę do ziemniaków. Ile dziś kosztuje taki sprzęt?
Przy kilkuarowym arealne ręczne wykopywanie ziemniaków jest możliwe, ale czasochłonne i pracochłonne. Z kolei kombajn będzie za duży. Rozwiązaniem jest poczciwa...
Czy zapas zawsze się opłaca? Taniej kupić worek czy kilogram?
Zapas warzyw, podobnie jak innych produktów daje nam większe poczucie bezpieczeństwa, panowania nad sytuacją. Szczególnie pokazała to pandemia, gdy...
Jeśli zyski z uprawy, to z buraków cukrowych? Stawki skupu i dopłat
Od kilku tygodni w Polsce trwa kampania cukrownicza. Cena buraków cukrowych wobec innych plonów może zapewniać dochód, jak wylicza samorząd rolniczy z...
Mam 20 hektarów i potrzebuję traktora. Jaki polecacie?
Ciągnik to podstawa, ponieważ to do niego podłączane są wszelkie maszyny do uprawy oraz niektóre do zbioru plonów z pól. Bez ciągnika nie zasiejemy roślin, nie...
Jak plonuje kukurydza na ziarno podczas zbiorów i co z cenami?
Plony kukurydzy są bardzo zróżnicowane, a czasami osiągają zaledwie połowę zwykłego plonu w poprzednich lat. Trwają zbiory na ziarno, a rolników najbardziej...
Ceny nowych i używanych pługów obrotowych. Tyle trzeba wydać
Czy pługi trafią do skansenów, a rolnicy uprawę będą prowadzić wyłącznie bezorkowo? W najbliższym czasie na to się nie zapowiada. Nie wszędzie uprawa bez użycia...
Śliwki na finiszu. Tyle kosztuje kilogram
Letnie truskawki i maliny odeszły w zapomnienie, teraz królują jesienne smaki, wśród nich ostatnie w tym sezonie śliwki. Doskonale sprawdzą się jako przekąska i...
Siewnik 3 lub 6-metrowy do kupienia od zaraz. Ceny nowych i używanych sprzętów
Jeśli korzystamy z usług rolniczych, to siew zbóż kosztuje ok. 200-300 zł za hektar. Przy dużym areale wychodzi spory koszt. To może jednak zakup własnego...
Dla zdrowia cenna niczym złoto. Trwa sezon na aronię. Ile kosztuje prosto z krzaka?
Ile kosztuje aronia, dereń i jeżyna? Warte są wiele, choć dużo wydawać nie będzie trzeba. Aronia jest wychwalana za właściwości antyoksydacyjne, zawartość...
Najdroższe są borówki, najtańsze jabłka Ligol. Tyle jesienią kosztują owoce
Zbiory owoców w Polsce są w sezonie 2023 mniejsze od kilku do nawet 10 proc. w przypadku jabłek i wiśni. Ile w październiku trzeba wydać na kilogram gruszek,...
Trudna sytuacja na rynku zbóż. Branża apeluje do samego ministra
Ceny zbóż w skupach nie zadowalają producentów. Choć widać nieznaczne ruchy, stawki wciąż są niskie. Szczególnie sytuacja na rynku kukurydzy jest niezwykle...
Mniej za produkty rolne. GUS podał sierpniowe ceny
Dane Głównego Urzędu Statystycznego o cenach produktów rolnych w sierpniu wskazują, że spadek jest wyraźny. Ogółem stawki spadły o 18,7 proc. w porównaniu z...
Jesienią postaw na gruszki. Tyle za kilogram owoców
Początek jesieni to czas śliwek, jabłek i gruszek. Na rynku dostępnych jest coraz więcej odmian, niektóre można przechować nawet przez zimę. Polskie owoce...
Popularne
Najnowsze firmy
Dodano 2 dni temu w kategorii Materiały budowlane
Dodano 2 dni temu w kategorii Skup złomu