
Tak ojcowie nazwaliby dzieci, gdyby mogli wybierać imiona sami
Son Gokū
Postać fikcyjna, bohater serii anime i mangi Dragon Ball. Pierwotnie został wysłany na ziemię w celu jej zniszczenia. Od czasu lądowania był nieznośny do chwili, gdy upadł i uderzył się w głowę. Od czasu wypadku aż po kres Dragon Balla był miły, dość spokojny, ale i rozważny.
Według rankingu z 2009 roku przeprowadzonego przez opiniotwórczy serwis IGN, Son Goku jest najlepszym bohaterem anime wszech czasów.

Tak ojcowie nazwaliby dzieci, gdyby mogli wybierać imiona sami
JUNIOR
Imię Junior zyskało swoją popularność na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce raczej nie jest nadawane, nie jest też zalecane przez Radę Języka Polskiego: (…) w sprawie nadania dziecku imienia Junior, uprzejmie wyjaśniam, że byłoby to sprzeczne z zasadą I.2.a „Zaleceń dla Urzędów Stanu Cywilnego dotyczących nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej (…)”, która brzmi: „nie powinno się nadawać imion (...) pochodzących od wyrazów pospolitych”. Nie ulega wątpliwości, że junior to rzeczownik pospolity - napisała sekretarz Rady, dr Katarzyna Kłosińska.
Dlatego Rada Języka Polskiego wyraża negatywną opinię o formie Junior jako imieniu.

Tak ojcowie nazwaliby dzieci, gdyby mogli wybierać imiona sami
ALEKSANDER
Wyjątkowo silne i szlachetne imię jak na małego człowieka. Nic dziwnego, że mężczyźni je pokochali. Imię Aleksander pochodzi od greckiego słowa aleksandros które oznacza: obrońca ludzi, troszczący się o mężów lub odpierający wrogów.
Imię Aleksander jest popularne także z innego, bardziej praktycznego powodu. Jest bowiem wyjątkowo międzynarodowe. Figuruje na listach najpopularniejszych imion męskich w wielu krajach, by wymienić choćby Rosję, Kanadę, Islandię, Szwecję, Australię czy Szkocję.

Tak ojcowie nazwaliby dzieci, gdyby mogli wybierać imiona sami
GERALT
Geralt miał włosy koloru mlecznobiałego, ciemne oczy i bladą skórę. To główny bohater sagi o wiedźminie (powieści i opowiadań) Andrzeja Sapkowskiego oraz opartych na nich produkcji: komiksów, filmu, serialu.
Wiedźmini zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Dzięki treningom oraz przemianom genetycznym wywoływanym przez magiczne eliksiry zyskują wyostrzone zmysły, oczy przypominające kocie, zwiększony refleks i wytrzymałość.