
Jeziora w północnej Polsce. Oto miejsca idealne na jednodniową wycieczkę ! Gdzie warto się udać? Podpowiadamy!
Kliknij w kolejne zdjęcia i sprawdź szczegóły >>>

JEZIORO DYBRZYK
Lokalizacja: Równina Charzykowska, woj. pomorskie
Dybrzyk to przepływowe jezioro rynnowe na Równinie Charzykowskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, w powiecie chojnickim województwa pomorskiego. Położone jest na wysokości 119,2 m n.p.m. Akwen jeziora jest połączony rynną Brdy z jeziorami Kosobudno i Łąckim. Charakteryzuje się wysokimi brzegami porośniętymi lasem sosnowym. Południowo-zachodni brzeg jeziora stanowi granicę Parku Narodowego Bory Tucholskie. Prowadzi tędy również "Szlak kajakowy rzeki Brdy".
Powierzchnia całkowita: 216,5 ha, maksymalna głębokość: 19 m.

JEZIORO DĄBIE
Lokalizacja: Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Jezioro deltowe w Dolinie Dolnej Odry, położone w granicach Szczecina, osiedla Dąbie. Powierzchnia lustra wody obejmuje 54,08 km², co stanowi 4. miejsce w Polsce i 1. w województwie. Przez jezioro przebiega tor wodny z portu Schwedt do Zatoki Pomorskiej. Nad Dąbiem zlokalizowanych jest kilka obiektów żeglarskich. Średnia głębokość jeziora wynosi 2,61 m, a maksymalna - 10 m.

JEZIORO ŚNIARDWY
Lokalizacja: Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, woj. warmińsko-mazurskie
Śniardwy to największe jezioro w Polsce, położone w powiatach: mrągowskim i piskim w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, w dorzeczu Pisy. W wielu miejscach płytkie dno jeziora usiane jest głazami narzutowymi, które kryją się tuż pod powierzchnią wody stwarzając zagrożenie w żegludze. Śniardwy to jezioro morenowe z ośmioma wyspami. Największe z nich to: Szeroki Ostrów, Czarci Ostrów, Wyspa Pajęcza i Kaczor.