
Piła
Na początku lat 90. funkcjonowało tam lotnisko wojskowe. W Pile stacjonował sztab 2. Dywizji Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego oraz jednostki wchodzące w jej skład, czyli 6. Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego z polowymi warsztatami lotniczymi i samochodowymi. Wszystkie te jednostki zostały rozformowane w 1998 roku. Cztery lata później z mapy Piły zniknęło Centrum Szkolenia Czołgowo-Samochodowego. Armia nie wyprowadziła się jednak całkowicie z Piły. Część nieruchomości wykorzystano na składy materiałowe, które mają być rozbudowywane. Oznacza, to że po wielu latach zwolnień armia w Pile będzie znowu zatrudniała cywilów.

Leszno
Wojskowe nadal jest Leszno, ale też straciło trochę na znaczeniu. Do 2011 roku w mieście stacjonował 69. pułk przeciwlotniczy. Jednostka jednak nie zniknęła a weszła w skład 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, którego dwa dywizjony stacjonują właśnie w Lesznie.

Śrem
Swoje związki z armią ma również Śrem. W tym mieście działają jednostki pomocnicze: 6. Batalion Chemiczny, zespół zabezpieczenia z krzesińskiej bazy, a także Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych - to pokazuje, że nasze województwo, w którym podczas Powstania Wielkopolskiego rodziły się polskie Siły Powietrzne jest nadal silnie związane z lotnictwem.

Poznań
Poznańskie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych to jedna z pięciu jednostek tego typu w Polsce. Na co dzień żołnierze z CSWL szkolą na poligonie w Biedrusku jednostki z całego kraju. Tu jeździć uczą się kierowcy czołgów i wozów bojowych Rosomak, swoje umiejętności doskonalą dowódcy wozów, a całe załogi mogą sprawdzić swoje wyszkolenie na wirtualnym symulatorze Rosomaka. Centrum podlega również Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych, która ma swoją siedzibę przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu. Jest ona największą placówką kształcącą podoficerów na potrzeby wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.