
ZA ILE MOŻNA WYNAJĄĆ DWUPOKOJOWE MIESZKANIE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH?
Połowa września to bardzo gorący okres na rynku nieruchomości w wielu akademickich miastach w Polsce. Nie inaczej jest we Wrocławiu, gdzie spora część z około 100 tysięcznej rzeszy studentów to osoby przyjezdne. Wielu z nich na ostatni moment szuka najlepszych ofert i rozważa: akademik, stancja czy mieszkanie wspólnie ze znajomymi. A sytuacja nie jest łatwa, bo nie możemy zapominać o dziesiątkach tysięcy Ukraińców, którzy podobnie jak studenci szukają dobrych ofert wynajmu mieszkań we Wrocławiu. Ile kosztuje we Wrocławiu wynajem 2-pokojowego mieszkania i jak wyglądamy na tle innych miast? Metrohouse wziął pod lupę mieszkania dwupokojowe w 11 lokalizacjach w całej Polsce. Zobaczcie wyniki i średnie ceny na kolejnych slajdach.

PONIŻEJ 1500 ZŁOTYCH
* TORUŃ - 1350 zł
* OLSZTYN - 1400 zł
Pod lupę wzięto mieszkania dwupokojowe w 11 lokalizacjach w całej Polsce. Jako, że studenci raczej omijają centralne rejony miast, skupiając się na dzielnicach ościennych, z dobrym dojazdem do kampusów uniwersyteckich, analizowane oferty są typowymi mieszkaniami dla studentów. Nie są to lokale o podwyższonym standardzie, ani mieszkania zlokalizowane w ścisłym centrum miast. Podane ceny są uśrednione dla całego miasta.

1600 - 1700 ZŁOTYCH
* Szczecin - 1600 zł
* Lublin - 1600 zł
* Łódź - 1600 zł
* Rzeszów - 1650 zł
* Katowice - 1700 zł
Należy pamiętać, że w zależności od lokalizacji w poszczególnych dzielnicach średnie ceny mogą się różnić od podanych wartości. Na wysokość kwoty wynajmu ma wpływ między innymi standard mieszkania, okoliczna infrastruktura, komunikacja. Jak twierdzą doradcy Metrohouse, różnice pomiędzy mieszkaniami w jednej lokalizacji, położonymi w budynkach zbudowanych w różnych okresach, w różnych technologiach też bywają bardzo znaczące.

OD 1700 do 2200 zł
* Gdańsk - 1900 zł
* Kraków - 2200 zł
* Wrocław - 2200 zł
We Wrocławiu i Krakowie za dwa pokoje należy zapłacić średnio 2200 zł. W tych miastach spotkamy także znacznie tańsze oferty, ale średnia jest zawyżona przez nowe inwestycje, które trafiły na rynek wynajmu. Ich właściciele zdają sobie sprawę, że są w stanie rywalizować o najemcę wyższym standardem lokali.