
Zobacz, czego nie możesz robić podczas grillowania
O tym, czy grillować w ogródku wolno, czy nie, decyduje regulamin obowiązujący na danym osiedlu bądź terenie wspólnoty. W prawie próżno szukać jednoznacznego przepisu, który zakazywałby grillowania, ale wcale nie oznacza to, że można grillować wszędzie. Wrocławska straż miejska ostrzega przed łamaniem przepisów. Zobacz, na następnych slajdach, czego podczas grillowania robić nie można.

Grillowanie - co jest zabronione
Strażnicy zwracają uwagę, że na odpowiedzialność karną można się narazić niekoniecznie przez samo korzystanie z grilla, ale przez inne okoliczności, które mu towarzyszą. Chodzi m.in. o:
rozpalanie ognia lub wysypywanie gorącego popiołu i żużlu w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych;
składowanie poza budynkami, w odległości mniejszej niż 4 metry od granicy działki sąsiedniej, materiałów palnych, w tym pozostałości roślinnych, gałęzi i chrustu;
wykonywanie czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo pożaru (w tym rozniecanie ognia w miejscach niewyznaczonych do tego celu) w lasach, na łąkach i w odległości do 100 metrów od granicy lasów;
palenie odpadami (także zielonymi).

Grillowanie - na co powinniśmy zwracać uwagę?
Strażnicy przypominają:
jeśli rozpalamy ognisko/grill na cudzym terenie, konieczna jest zgoda właściciela nieruchomości;
nie wolno dopuścić do rozprzestrzeniania się ognia;
przy rozpalonym ognisku/grillu zawsze musi czuwać osoba dorosła;
po zakończeniu grillowania ogień trzeba skutecznie zagasić;
opał do palenia ognisk/grilla musi być zgodny z prawem: drewno, podpałka

Gdzie rozpalimy ognisko we Wrocławiu?
Straż miejska przypomina, że we Wrocławiu możemy legalnie rozpalić ognisko w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach znajdujących się w miejskich lasach. Paleniska są to otoczone kamieniami, przy których najczęściej znajdują się ławki i stoliki – znajdziemy je w Lesie Rędzińskim, Lesie Osobowickim , Lesie Sołtysowickim oraz przy kąpielisku przy ul. Królewieckiej.