
SYROP Z BURAKA
Nie jest tak znany jak syrop z cebuli, ale warto z niego skorzystać, kiedy dopadnie nas przeziębienie. On także ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Pomoże w walce z uporczywym kaszlem i chrypką. Jest też bardzo łatwy w przygotowaniu. Wystarczy obrać, umyć i pokroić buraka, zasypać go cukrem lub polać miodem, a następnie odstawić na kilka godzin, najlepiej w słoiku, by puścił sok.
Zobacz domowe sposoby na walkę z przeziębieniem --->

CHRZAN
Dzięki właściwościom bakteriobójczym wesprze nas w walce z katarem, choć, nie ukrywajmy, nie dla każdego będzie to przyjemne. Chrzan może wycisnąć nam łzy z oczu. Najlepszym sposobem jest wdychanie oparów świeżo tartego chrzanu. Można też zjeść jego niewielką ilość. Pamiętaj jednak, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Bardzo wrażliwe błony śluzowe nosa mogą źle zareagować na zbyt długi kontakt z ostrymi oparami.
Zobacz domowe sposoby na walkę z przeziębieniem --->

NALEWKA Z BURSZTYNU
Jest bardzo prosta w przygotowaniu. Zalewamy bursztyny spirytusem i czekamy kilka dni. Jak ją potem wykorzystać? Najczęściej naciera się nią stopy, plecy czy klatkę piersiową, ale też czoło czy miejsca pod kolanami, co ma pomagać w walce z bólem głowy i gorączką. Warto też płukać gardło rozcieńczoną nalewką. Nie zapomnij się upewnić, że korzystasz z prawdziwych, naturalnych bursztynów.
Zobacz domowe sposoby na walkę z przeziębieniem --->

INHALACJE
Bardzo znany i zarazem niedoceniany sposób walki z katarem, pozwalający na szybkie udrożnienie nosa i nawilżenie błon śluzowych. Wystarczy zagotować wodę i dodać do niej odpowiednie składniki, mające wzmocnić skuteczność inhalacji. Warto sięgnąć po rumianek, który wykazuje właściwości antybakteryjne i pomaga zredukować stan zapalny. Dobre będą napary z szałwii, tymianku czy lipy, ale też olejek sosnowy czy eukaliptusowy. Tych ostatnich nie należy jednak stosować u dzieci i chorych na astmę, bo mogą dodatkowo podrażnić błonę śluzową nosa.
Zobacz domowe sposoby na walkę z przeziębieniem --->