
Bieliński Adam
Ziemianin, właściciel majątku Turka. W wieku 17 lat rozpoczął służbę wojskową. Uczestnik Insurekcji Kościuszkowskiej. Brał udział w bitwie pod Dubienką i pod Maciejowicami. W 1800 roku wstąpił do Legionów Polskich. Brał udział w bitwie pod Saragossą. Odbył kampanię wojenną w latach 1812-14 w randze majora – szefa batalionu. Służbę wojskową zakończył w stopniu podpułkownika.

Gryga Antonina
Właścicielka piekarni. W 1939 roku pomagała polskim uchodźcom i żołnierzom z rozbitych oddziałów, a podczas okupacji wraz z córkami i mężem organizowała indywidualną pomoc więźniom obozu na Majdanku oraz jeńcom stalagów i oflagów. Podczas wysiedlania Żydów zaopiekowała się dwiema młodymi dziewczętami, które przechowała przez całą okupację. Przez więźniów nazywana „Mateczką”.

Suligowski Anastazy Lubomił
Urodzony w Siedlcach. Uczęszczał do Gimnazjum w Lublinie. W wieku 17 lat wstępuje do oddziału powstańczego generała Mariana Langiewicza. Bierze udział w czterech bitwach. W ostatniej pod Pieskową Skałą w dniu 04.03.1863 r. zostaje ciężko ranny w nogę. Szczęśliwie unika represji. W 1864 r. wyjeżdża na studia na Politechnikę w Gandawie w Belgii. Do kraju wraca w 1868 r. korzystając z amnestii obejmującej powstańców. W 1880 r. buduje gazownię w Lublinie i czerpie z niej zyski do 1922 r., po czym zgodnie z umową gazownię przejmuje miasto. Działacz społeczny. Przyczynił się do budowy teatru, założenia Towarzystwa Kredytowego Miejskiego i powołania Resursy Obywatelskiej.

Woliński Henryk
Ziemianin, Prezydent Lublina. Za jego kadencji wyznaczono miejsce pod dworzec kolejowy, zaprojektowano nowe dzielnice, wybrukowano ulice, założono oświetlenie gazowe, zorganizowano zawodową Straż Pożarną. H. Woliński był jednocześnie prezesem Dozoru Cmentarnego. W tym okresie cmentarz został uporządkowany, podzielony na sektory i kwatery. Wytrasowano aleję dojazdową do cmentarza i bulwar.