
Donald William WUERL, 72 lata, STANY ZJEDNOCZONE, Waszyngton
Od 2006 r. arcybiskup Waszyngtonu. Urodził się w Pensylwanii jako drugie z czworga dzieci robotnika kolejowego. Matka zmarła, gdy miał 4 lata. Skończył teologię i filozofię w Katolickim Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie. Kontynuował naukę teologii w Rzymie. Tam również obronił doktorat z teologii. Był sekretarzem amerykańskiego kardynała Johna Wrighta. Ponieważ Wright poruszał się na wózku inwalidzkim, Wuerl jako jego sekretarz był jednym z trzech osób niebędących kardynałami, którym pozwolono uczestniczyć w konklawe (bez prawa głosu), w którym wybrano na papieża Karola Wojtyłę. W 1985 r. został mianowany biskupem Seattle, później służył jako biskup rodzinnego Pittsburga. Był prowadzącym programu telewizyjnego „Nauczanie Chrystusa”, należał do Zakonu Maltańskiego, napisał też katechizm dla dorosłych. Był autorem planu reorganizacji diecezji, zamknął 73 budynki kościelne, w tym 37 kościołów, a liczbę parafii zredukował z 331 do 117. W 2010 roku został mianowany kardynałem. Jest m.in. członkiem Kongregacji Wiary. Słynie z braku tolerancji dla księży molestujących nieletnich. Ma reputację konserwatysty, ale nie twardogłowego.

Leonardo SANDRI, 69 lat, ARGENTYNA, prefekt Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich
Przyjaciel Polski i Polaków. Za wybitne zasługi w działalności publicznej na rzecz rozwijania współpracy między Rzeczpospolitą Polska i Stolicą Apostolska odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP. Był tym biskupem, który pełniąc funkcję substytuta Sekretariatu Stanu podał 2 kwietnia 2005 roku wiadomość o śmierci Jana Pawła II na placu św. Piotra w Watykanie. Urodził się 18 listopada 1943 w Buenos Aires. Po ukończeniu studiów humanistycznych, filozoficznych i teologicznych w Buenos Aires, uzyskał licencjat z teologii na argentyńskim Uniwersytecie Katolickim. Święcenia kapłańskie przyjął 2 grudnia 1967 r. Trzy lata później wyjechał do Rzymu, gdzie studiował na wydziale prawa kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i uzyskał doktorat. Święcenia biskupie przyjął 11 października 1997 r., a kardynałem jest od 24 listopada 2007 roku.

Óscar Andrés Rodríguez MARADIAGA, 70 lat, HONDURAS, Tegucigalpa
Od 2007 r. jest prezydentem Caritas Internationalis. W 1993 r. został mianowany arcybiskupem Tegucigalpa, ze stolicą tytularną Pudenziana. 21 lutego 2001 Jan Paweł II mianował go kardynałem, nadając tytuł prezbitera S. Maria della Speranza. Ten salezjanin uznawany jest za jednego z najwybitniejszych teologów. Z tego względu po śmierci Jana Pawła II wymieniany był w gronie papabili, czyli potencjalnych następców papieża Polaka. Jest wszechstronnie wykształcony: obronił tytuł doktora teologii, a równocześnie jest dyplomowanym psychologiem klinicznym i psychoterapeutą a nawet ma wykształcenie muzyczne (gra na fortepianie). Włada wieloma językami: angielskim, niemieckim, włoskim, portugalskim i francuskim. Jako jedyny kardynał ma licencję pilota.

George PELL, 71 lat, AUSTRALIA, Sydney
Urodził się w Australii, w stanie Victoria. Jego ojciec był niepraktykującym anglikaninem i mistrzem bokserskim wagi ciężkiej. Nic więc dziwnego, że i on w młodości uprawiał sport. M.in. wioślarstwo i piłkę nożną. Studiował w seminarium Melbourne, ale święcenia kapłańskie otrzymał w Rzymie, gdzie kontynuował studia. Następnie uzyskał doktorat z filozofii w Oxfordzie, a jeszcze w latach 80. ukończył studia podyplomowe na australijskim uniwersytecie w Clayton. Zanim został kardynałem wsławił się stwierdzeniem że „aborcja jest gorszym skandalem moralnym niż wykorzystywanie seksualne młodych ludzi przez księży”. Kapelusz kardynalski otrzymał w 2003 roku, oczywiście z rąk Jana Pawła II.